Jak spędzać czas na świeżym powietrzu w Warszawie?

Wraz z nadejściem pierwszych ciepłych dni, wzrasta potrzeba spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wszyscy rozpoczynają wówczas poszukiwania atrakcji i aktywności, którymi można wypełnić wolne popołudnia i weekendy. W stolicy można wybrać się na koncert pod chmurką, pograć w siatkówkę plażową, pospacerować po pięknych parkach, iść na wystawę kwiatów lub wybrać się w rejs tramwajem wodnym.

Aktywność fizyczna, spacery i muzyka – wiosna w Łazienkach Królewskich

Wiosną miasto obfituje w ciekawe wydarzenia – Warszawa oferuje mnóstwo atrakcji. Spędzenie czasu w Łazienkach Królewskich jest z pewnością jedną z najlepszych. Można wziąć udział w zajęciach jogi w ogrodzie obok Starej Oranżerii, które odbywają się co niedzielę, pospacerować po alejkach (np. jedną z wytyczonych tras – Zegarów Słonecznych i Źródełek) lub posłuchać recitalu fortepianowego. W każdą niedzielę o godzinie 12:00 i 16:00 odbywają się koncerty chopinowskie pod pomnikiem Chopina w ogrodzie modernistycznym. Można przynieść ze sobą koc i zrelaksować się w wyjątkowej atmosferze.

Stołeczne parki i tarasy widokowe

Wiosenny ciepły dzień to idealny czas na spacer. Można wybrać się do jednego z Warszawskich parków, ogrodów lub lasów, np. do:

  • Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego i ogrodów na dachu Biblioteki UW,
  • Lasu Kabackiego,
  • Parku Ujazdowskiego,
  • Parku Skaryszewskiego,
  • Ogrodu Saskiego,
  • Parku Fontann,
  • Agrykoli.

W Ogrodzie Botanicznym, począwszy od maja, odbywa się wiele imprez tematycznych, np. Festiwal Róż czy Wystawa Roślin Mięsożernych. Natomiast w Parku Fontann cykliczne organizowane są (w każdy piątek i sobotę) multimedialne pokazy – światło, muzyka i woda.

Rejs po Wiśle i tętniące życiem bulwary

Wiosna i lato to czas, w którym bulwary wiślane tętnią życiem. Można na nich spotkać imprezowiczów, wielbicieli kina pod chmurką, rowerzystów, plażowiczów, miłośników siatkówki plażowej i spacerowiczów. Warto wybrać się w rejs jednym z najpopularniejszych tramwajów wodnych „Wars”. To okazja do zobaczenia brzegów Wisły i mostów z innej perspektywy oraz na skosztowanie potraw z grilla serwowanych na pokładzie. Bulwary to również idealne miejsce na wycieczki rowerowe, można przejechać jedną z wytyczonych tras, np. Słonecznym Szlakiem (prawy brzeg) lub Nadwiślańską trasa Rowerową (lewy brzeg). Nad Wisłą można też urządzić piknik (np. z jedzeniem z Food Port – Food Trucki są ustawione nad rzeką), poczytać książkę lub zagrać w badmintona.