Jak pozbyć się brzydkiego zapachu w domu pozostawionego przez zwierzęta?

Zapach zwierząt domowych bywa uciążliwy i powoduje duży dyskomfort. Psie legowisko czy kocia kuweta są najczęściej źródłem intensywnej i nieprzyjemnej woni, która szybko roznosi się po całym domu. Skutecznym środkiem na nieprzyjemny odór pozostawiony przez zwierzęta są specjalne neutralizatory zapachów w postaci proszku, płynu, granulek bądź wygodnych w użyciu mgiełek.

Automatyczny odświeżacz elektryczny

Posiadając w domu kota albo psa, warto profilaktycznie umieścić w pobliżu jego legowiska automatyczny odświeżacz powietrza. Urządzenie uwalnia machinalnie przyjemny zapach, w zależności od potrzeb – od kilku do kilkunastu razy na dobę. Marka Air Wick oferuje szeroki wybór produktów, takich jak odświeżacze powietrza do gniazdka o woni, np.: lilii, egzotycznych kwiatów, orientalnej roślinności, wiśni czy piwonii.

Neutralizator zapachów do kocich kuwet  

Neutralizator zapachów do kuwety kociej to specjalny proszek o właściwościach grzybobójczych i antybakteryjnych. Produkt idealnie sprawdza się do neutralizowania nieprzyjemnej woni wydobywającej się z kuwety kota. Proszek wystarczy wymieszać ze żwirkiem. Zapach preparatu jest całkowicie neutralny, dlatego zwierzę nawet nie zauważa, że preparat został dosypany jego do kuwety.

Spray na brzydki zapach psa

Na brzydkie zapachy pozostawione przez zwierzęta domowe pomagają również specjalne spraye – bioaktywne neutralizatory. Preparaty posiadają w sobie specjalne enzymy i bakterie, które w skuteczny sposób pochłaniają nieprzyjemną woń oraz stymulują rozkład organicznej materii. Spraye na brzydki zapach psów i kotów rozpyla się głównie na zwierzęce legowiska oraz miejsca zanieczyszczone kałem, moczem, krwią bądź wydzielinami.

Szampon do dywanów z neutralizatorem zapachów

Nieprzyjemny zapach z dużych powierzchni, takich jak: dywany czy wykładziny, skutecznie usunie pranie w specjalnym szamponie z neutralizatorem zapachów. Płyn wytwarza obfitą pianę, zabezpieczając tym samym myty materiał przed przemoczeniem. Szampony neutralizujące brzydką woń, pozostawiają potem na dywanie przyjemny zapach owoców cytrusowych, kwiatów czy leśnej roślinności.

Pranie legowiska w wysokiej temperaturze

Pomieszczenia, w których najczęściej przebywają zwierzęta domowe, warto regularnie wietrzyć, a także prać ich legowiska. Pranie najlepiej nastawić na wysoką temperaturę (np. 90 stopni Celsjusza), która oprócz brzydkiego zapachu z materiału usunie również zarazki, bakterie oraz roztocza.