Manicure francuski – przewodnik po ponadczasowej elegancji

Zadbane paznokcie są najlepszą wizytówką kobiecych dłoni. Piękne paznokcie są świetnym sposobem, aby poprawić sobie nastrój i poczuć się elegancko. Ostatnimi czasy renesans przeżywa tak zwany manicure francuski – czym jest i jak wykonać go samodzielnie?

Manicure francuski opracowany został już w latach 70. XX wieku w USA. Stworzony z myślą o gwiazdach Hollywood, dzięki swojej uniwersalności szybko został doceniony przez kobiety nie mające nic wspólnego ze srebrnym ekranem. Wszystkie doceniły to, że wygląda niezwykle estetycznie i pasuje do praktycznie każdej stylizacji. Z tego względu aż do dziś jest jednym z najpopularniejszych sposobów na stylizację paznokci na całym świecie.

French manicure to sposób malowania paznokci, polegający na pokryciu płytki neutralnym kolorem w odcieniu zbliżonym do naturalnej barwy paznokcia, wraz z jednoczesnym wyraźnym zaznaczeniem końcówki paznokcia kolorem kontrastującym. W klasycznym frenchu wolny koniec zaznacza się na biało, lecz coraz popularniejsze stają się inne kolory – najczęściej spotykanym jest kolor czerwony, ale równie dobrze będą prezentować się kolory z całej palety barw. French manicure najlepiej nadaje się do stylizacji dłuższych paznokci – dzięki nadaniu odpowiedniego kształtu dodatkowo wysmukla i wyszczupla całą dłoń. Doskonale nadają się na wszelkie wyjątkowe okazje wymagające elegancji, takie jak śluby, studniówki czy święta, ale również jako codzienny manicure u osób pracujących w firmach mających określony dress code.

Przeczytaj także: https://stressfree.pl/5-krokow-do-zdrowych-i-pieknych-wlosow/

Zastanawiając się, jak zrobić francuski manicure, musimy pamiętać o paru zasadach. Przede wszystkim należy odpowiednio wypiłować paznokcie. Przy frenchu dobrze prezentują się paznokcie w kształcie migdałów bądź kwadratów. To dodatkowo ułatwi nam malowanie. Należy pozbyć się wszelkich pozostałości po poprzednich stylizacjach – każda niedoskonałość i przebarwienie będzie mocno zaburzać ogólny wygląd paznokcia. Przy malowaniu paznokci dobrze jest wspomagać się specjalnymi paskami – po naklejeniu je poniżej pożądanej białej linii powstanie wspomagający malowanie szablon. Na rynku dostępne są również specjalne skośnie ścięte pędzelki do frencha – sprawdzą się zwłaszcza u kobiet mających doświadczenie z tą stylizacją i umiejących zachować wymaganą przy niej precyzję. Po wyschnięciu lakieru odrywamy paski ochronne, zaś całe paznokcie pokrywamy lakierem w neutralnym kolorze. Możemy również pokryć płytkę specjalnym utwardzaczem, dzięki czemu lakier będzie lepiej się trzymał i szybciej wyschnie.

Wybierając french manicure jako swój codzienny look, musimy pamiętać, że jest to stylizacja wymagająca wielkiej precyzji. Niestarannie wykonana, zamiast elegancka staje się nieestetyczna – uważać należy zwłaszcza na wszelkie odpryski lakieru, gdyż to one zaburzają wygląd paznokci najbardziej. Ciekawą opcją jest również wykonanie frencha hybrydowego – takie paznokcie trzymać się będą o wiele dłużej. Niezależnie od techniki, poprawnie wykonany french jest wspaniałą ozdobą dla dłoni każdej kobiety i świetnym sposobem na zadbanie o siebie każdego dnia.

Więcej ciekawych inspiracji znajdziesz na https://www.moment.pl/blog/manicure-french-krok-po-kroku/