Telewizor 4K? Radzimy, jaki telewizor kupić

Rozdzielczość 4K od początku budziła gorące emocje i szybko zyskała swoich zwolenników. Na początku dobry telewizor 4K odstraszał jednak skutecznie wysoką ceną. Za najnowsze rozwiązania techniki trzeba było jednak płacić… Mimo że to drogie telewizory, promocje też się zdarzały. Obecnie ceny już zauważalnie spadły i można spokojnie rozważyć ich zakup. A zatem – jaki telewizor 4K kupić?

Jak wynika z badań marketingowych telewizory 4K z roku na rok sprzedają się coraz lepiej. Modele te pokonują telewizory HD/Full HD, choć i te wciąż są obecne na rynku. Mówiąc prosto i krótko, 4K odnosi się do czterech tysięcy pikseli, jakie urządzenie może wyświetlić czy też obsługiwać. Poza tym warto zapamiętać, że LG i Samsung nazwali swoje telewizory Ultra HD, a inni 4K.

Jeśli oglądasz telewizory, promocje mogą Cię zainteresować. Lepiej jednak od razu wiedzieć, czego szukać. Trzeba przeanalizować swoje możliwości i potrzeby, aby ułatwić sobie wybór. Jeśli nie wiecie, jaki telewizor kupić, chętnie Wam podpowiemy. Poniżej kilka modeli, które są godne polecenia – w różnych cenach, aby każdy z Was mógł znaleźć odpowiedni dla siebie. Zachęcamy do lektury!

Samsung UE43KU6000 4K – ok. 1800 zł

Pierwszą naszą propozycją jest 43-calowy model Samsunga, który może pochwalić się doskonałą jakością obrazu, funkcjami Smart TV oraz licznymi nowoczesnymi technologiami. Ten telewizor 4K zapewni sporą dawkę rozrywki! PurColour sprawia, że barwy są wiernie odwzorowane i intensywne, a wszystkie szczegóły bardzo wyraźne.

Z kolei HDR sprawia, że detale w jasnych obszarach obrazu teraz staną się widoczne! Znakomite kolory i ostrość pozwalająca dostrzec choćby te najdrobniejsze szczegóły obrazu to z kolei efekt rozdzielczości UHD (4K).

Philips 43PUS6501/12 4K – ok. 2250 zł

Philips ten również ma 43 cale i wiele możliwości – jak na swoją cenę, jest zdobywanie wart uwagi. Z zalet warto wymienić format 4K (Ultra HD), a także Smart TV. Ma czterokrotnie większą rozdzielczość niż zwykłe modele Full HD, co oznacza najwyższą jakość obrazu. Ostrość, kontrast, głębia i płynny ruch robią wrażenie, podobnie zresztą jak świetne odwzorowanie detali. Jeśli zastanawiasz się, jaki telewizor kupić, weź pod uwagę także Philipsa.

Sony KD-49XE7005                  

Telewizor w technologii High Dynamic Range (HDR) to wydajny i mocny procesor obrazu, zaawansowane podświetlenie, rozdzielczość 4K Ultra HD, Smart TV, wbudowana łączność Wi-Fi oraz funkcja kopii ekranu smartfona. Sony jest chwalony m.in. za świetne odwzorowanie barw, kontrast i zakres jasności. Można na nim podziwiać choćby najdrobniejsze szczegóły!

Poza tym może podobać się jego minimalistyczny design, dzięki czemu Sony świetnie prezentuje się w każdym wnętrzu. Możliwość schowania przewodów w specjalnej podstawie jeszcze poprawi wrażenia estetyczne.