Na co zwracamy uwagę wybierając salon fryzjerski?

W ciągu ostatnich kilku lat branża beauty niezwykle się rozwinęła. W całej Polsce powstało bardzo wiele nowych salonów, które mając świadomość dużej konkurencji, zwykle starają się zapewniać jak najlepszą obsługę i zabiegać o względy klientów. Zwykle – bo niestety wciąż istnieją placówki, które dla własnego dobra lepiej omijać szerokim łukiem. Jak więc rozpoznać te, które warte są naszych pieniędzy i czasu?

Po pierwsze: profesjonalizm, jakość usług

Jednym z najważniejszych kryteriów jest to, czy usługi są wykonywane na wysokim poziomie. Profesjonalne podejście i wysokie umiejętności fryzjerów to absolutna podstawa. Po czym jednak rozpoznać, że właśnie z takim salonem mamy do czynienia? Dobry specjalista nieustannie poszerza swoją wiedzę, regularnie uczestnicząc w szkoleniach, pokazach, innych sposobach, które dostarczają wiedzy, która odróżni go od tłumu innych. Dzięki temu zna najnowsze trendy i jest w stanie nie tylko stworzyć piękną fryzurę, ale także odpowiednio dobrać ją do urody klienta.

Sprawdź również: Versum umawia 17 mln wizyt! “Pierwszą wersję kodowaliśmy na prezentacji z klientem”

Po drugie: czyste, ładne wnętrze

Wnętrze profesjonalnego salonu fryzjerskiego powinno być nienaganne. Dobrze urządzone, schludne i na tyle przestronne, aby zapewniać komfort i poczucie intymności każdemu klientowi. Niezwykle ważna jest higiena pomieszczeń, sprzętów i narzędzi, które wykorzystywane są do obsługiwania klientów. Nie tylko ze względu na estetykę, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo dla zdrowia.

Po trzecie: inspiracje, zdjęcia

Przed wizytą w salonie fryzjerskim warto obejrzeć zdjęcia dotychczasowych prac zatrudnionych tam specjalistów, a także zapoznać się z opiniami osób, które korzystały już z ich usług. Tego typu materiały są często udostępniane na firmowych kanałach social media, stronach www salonów, a także w ich wizytówkach na portalach do rezerwacji online.

Po czwarte: dostępność dla klienta

Prawdziwi profesjonaliści szanują czas swoich klientów, dlatego dbają o to, by umawianie się na wizyty nie stanowiło dla nich problemu. Udostępniają więc nowoczesne rozwiązania (np. oprogramowanie Versum), takie jak rezerwacja online, dzięki którym mamy możliwość rezerwowania wizyt przez całą dobę – nawet poza godzinami pracy salonu. Nie musimy już martwić się, że nie zdążymy dodzwonić się do placówki przed zamknięciem – dzięki nowym technologiom nasz ulubiony salon będzie dla nas dostępny 24/7.

Choć wybór idealnego salonu fryzjerskiego nie zawsze jest łatwy, dobrze poświęcić na ten cel trochę czasu, aby finalny efekt wizyty był jak najbardziej zadowalający. Warto także wziąć pod uwagę, że gdy już uda nam się znaleźć “tego jedynego” fryzjera, będziemy mogli z radością korzystać z jego usług przez długi czas.