Skuteczne leczenie łysienia – jak zadbać o zdrowie i dobry stan włosów?

Skuteczne leczenie łysienia – jak zadbać o zdrowie i dobry stan włosów?

Łysienie to problem dotykający coraz większej liczby osób – warto pamiętać o tym, że leczenie łysienia powinno opierać się na trafnej diagnostyce oraz dopasowaniu odpowiedniego rodzaju terapii.

Rodzaje łysienia – charakterystyka

Problem z osłabieniem kondycji włosów dotyka pacjentów w różnym wieku – warto pamiętać o tym, że łysienie może zostać spowodowane przez wiele rozmaitych czynników, do których można zaliczyć między innymi wiek, uwarunkowania genetyczne oraz zaburzenia hormonalne organizmu.

Powszechnie wyróżnia się dwa typy łysienia – pierwsze z nich, tzw. łysienie bliznowaciejące, charakteryzuje się trwałym uszkodzeniem mieszków włosowych. Warto zwrócić uwagę na to, że w tym wypadku utrata włosów jest nieodwracalna.

Drugim rodzajem łysienia jest tzw. łysienie niebliznowaciejące, które bardzo często określane jest także mianem łysienia pierwotnego. W obrębie łysienia niebliznowaciejącego można wyróżnić łysienie androgenowe, łysienie plackowate oraz łysienie telogenowe.

Osocze bogatopłytkowe na wypadanie włosów – leczenie łysienia Katowice

Zabieg z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego to jedna z innowacyjnych metod leczenia łysienia. Zabieg tego typu sprawdzi się przede wszystkim w przypadku osób uczulonych na substancje takie jak kwas hialuronowy.

Cała procedura rozpoczyna się od pobrania krwi pacjenta. Następnie krew zostaje poddana odpowiedniemu przygotowaniu, dzięki któremu możliwym staje się uzyskanie wartościowego osocza bogatopłytkowego. Podczas zabiegu z osoczem bogatopłytkowym wykorzystuje się laser frakcyjny, bardzo często w czasie procedury stosowana jest także radiofrekwencja mikroigłowa.

Leczenie łysienia Katowice – mezoterapia igłowa

Kolejnym ze skutecznych zabiegów mających na celu poprawę kondycji włosa jest mezoterapia igłowa skóry głowy. Zabieg polega na wprowadzeniu w odpowiednie warstwy skóry substancji aktywnych, których zadaniem jest pobudzenie oraz poprawa kondycji skóry głowy i włosów.

Dzięki mezoterapii igłowej uzyskuje się między innymi lepsze dotlenienie komórek oraz wzmocnienie cebulek włosa. Dodatkowo zabieg mezoterapii pobudza skórę do produkcji kolagenu i elastyny, oprócz tego substancje aktywne stosowane podczas mezoterapii pomagają w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry.