Wykładziny przemysłowe dla wymagających

Wykładziny przemysłowe dla wymagających

Wykładziny przemysłowe różnią się od zwykłych wykładzin i dywanów tym, że są dedykowane do intensywnie eksploatowanych pomieszczeń. Żeby wykładzina przetrwała w takim miejscu lata, musi być wykonana z solidnych, nowoczesnych materiałów. Współcześnie wykładziny dywanowe przemysłowe są tak popularne, że co roku na rynku pojawiają się coraz doskonalsze ich modele.

Wykładzina przemysłowa – gdzie warto ją zastosować?

Wykładziny przemysłowe sprawdzą się w wielu miejscach. Ich parametry sprawiają, że są one dobrym wyborem do takich pomieszczeń jak garaże, magazyny, hotele, teatry, przedszkola, sale zabaw dla dzieci, kina, galerie sztuki, sklepy, szkoły, sale konferencyjne, biura, warsztaty, biblioteki, przychodnie, obiekty sportowe. Przemysłowa wykładzina zda egzamin wszędzie tam, gdzie dywan i zwykła wykładzina szybko uległyby zniszczeniu ze względu na bardzo intensywną eksploatację.

W sprzedaży dostępne są wykładziny przemysłowe o właściwościach antyalergicznych i antypoślizgowych. W pomieszczeniach użyteczności publicznej bardzo ważne jest, żeby wykładzina była wykonana z materiałów niepalnych (w przypadku wybuchu pożaru ulegnie ona stopieniu, ale się nie zapali).

Czym się kierować przy wyborze idealnej wykładziny przemysłowej?

Jeżeli poważnie myślimy o zakupie wykładziny przemysłowej, zastanówmy się w jakim miejscu chcemy ją zastosować. W tej chwili możemy wybierać pomiędzy wykładzinami o różnych kolorach i wzorach, wykonanymi z rozmaitych materiałów. Popularnością cieszą się zarówno wykładziny przemysłowe w rolkach, płytki dywanowe (są one bardzo praktyczne, gdyż w przypadku uszkodzenia wystarczy wymienić pojedynczą płytkę, a nie całą wykładzinę), wykładziny PCV czy panele winylowe. W sklepach znajdziemy wykładziny przemysłowe imitujące naturalne materiały takie jak kamień czy drewno.

W przypadku dużych obiektów niezwykle ważna jest cena wykładziny. Zdecydowanie warto jest wybierać modele charakteryzujące się atrakcyjnym stosunkiem jakości do ceny (dobrze jest porównać ceny wykładzin w co najmniej kilku sklepach – mogą się one bardzo różnić). Kupując wykładzinę do biura, szkoły czy kina należy zwrócić uwagę na poziom izolacji akustycznej (wykładziny grube najlepiej wyciszają pomieszczenie).