Okulary pilotki – dla kogo ten kultowy model?

Istnieje wiele modeli okularów, dlatego każdy znajdzie dla siebie takie, w których poczuje się komfortowo i dobrze. Jednym z najpopularniejszych modeli, w których niemal każdemu jest do twarzy, są okulary pilotki. Jak do mody trafiły okulary pilotki, jakie są ich rodzaje oraz przede wszystkim – kto z powodzeniem może po nie sięgnąć? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

Okulary pilotki – dlaczego wciąż cieszą się popularnością?

Historia powstania okularów pilotek jest ściśle związana z rozwojem lotnictwa. Wraz z technologicznym postępem i faktem, że samoloty wznosiły się coraz wyżej, piloci zaczęli odczuwać nieprzyjemne dolegliwości – bóle głowy, nudności, zmęczenie oczu. Było to spowodowane nadmierną ekspozycją na intensywne promieniowanie słoneczne, dlatego w 1929 roku zlecono firmie Bausch&Lomb wykonanie specjalistycznego modelu okularów, który ochroni wzrok pilotów Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych. Zaprojektowano więc okulary pilotki, które zapewniły ochronę przed odbiciami światła, jednocześnie bez ograniczania widoczności.

Od 1937 roku okulary pilotki, zwane Aviatorami marki Ray-Ban, mógł kupić każdy. Z czasem model ten został powielony przez innych producentów okularów, a nawet doczekał się swoich odpowiedników w postaci okularów korekcyjnych czy zerówek. Wszystko dlatego, że świetnie prezentuje się w każdej stylizacji, a ponadto pasuje osobom w każdym wieku i o każdym typie urody.

Okulary pilotki – jakie wybrać?

Okulary pilotki to nie jeden model, ale tysiące wariantów. Mogą być zarówno damskie, męskie, jak i dziecięce. Decydują się na nie osoby o delikatnym typie urody, jak i ci, którzy mają mocne rysy twarzy. Znakomicie podkreślają wszelkie stylizacje i dodają charakteru. Uwielbiane przez gwiazdy showbiznesu – Jennifer Aniston, Heidi Klum, Lady Gaga, Brad Pitt, Robert Lewandowski czy Ryan Gosling.

Okulary pilotki występują w wielu odsłonach. Najpopularniejsze są te z delikatnymi, złotymi oprawkami i ze ściemnianymi szkłami. Szkła mogą być zarówno czarne, brązowe, jak i cieniowane czy kolorowe. Modne są także pilotki z lustrzanym odbiciem i różnobarwnymi oprawkami. Wybór warto dostosować to typu urody i preferowanego stylu. Osobom lubiącym rockowy styl, do gustu przypadną warianty lustrzane w czarnych lub srebrnych oprawkach. Z kolei tym, którzy lubią stylizacje vintage spodobają się jasne szkła i złote oprawki.

Okulary pilotki od lat są na topie i nic nie wskazuje na to, aby trend ten miał ulec zmianie. Sięgają po nie osoby w każdym wieku i o różnych upodobaniach stylistycznie. Świetnie komponują się z różnymi fryzurami, u kobiet z makijażem, a u mężczyzn z zarostem. Mogą być noszone w każdym sezonie – od wakacji na plaży, po stok narciarski. Wybierz więc swój model okularów pilotek i ciesz się ich urokiem przez okrągły rok, a nawet kilka lat!