5 pomysłów na stylizację z szelkami do spodni

Szelki męskie jeszcze do niedawna kojarzyły się z subkulturą punk, a obecnie od kilku sezonów to absolutne must have do wielu stylizacji. Ten niepozorny element może dodać nutę swobody, ale również elegancji w chłopięcym stylu. Tak naprawdę możliwości jest bardzo wiele, a ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

Stylizacja nr 1 – elegancja w biznesowym stylu

Szelki męskie doskonale sprawdzą się w stylizacji z eleganckimi spodniami w kant ala makler. Warto tutaj wiedzieć, że maklerzy maja swój specyficzny dress code, gdzie szelki pełnią rolę główną. Oczywiście kluczowe jest tutaj zestawienie z elegancką koszulą z kolorowymi mankietami bądź kołnierzem. Taką stylizację można również wybrać na rodzinne uroczystości i stworzyć look niczym Wielki Gatsby. Warto przy tym pamiętać, że szelki do spodni pełnią tutaj zarówno funkcję ozdobną, jak i praktyczną, gdyż zastępują pasek. W tym przypadku najlepiej postawić na modele z elementami ze skóry naturalnej.

Stylizacja nr 2 – lata 20-te znów w modzie

Wielki powrót lat 20-tych można zauważyć w modzie. Obecnie bardzo modne są stylizacje retro, nawiązujące do przedwojennej elegancji. Ciekawym pomysłem jest stylizacja inspirowana gwiazdą lat 20-tych Fredem Astairem. Szelek męskich nie należy chować w tym przypadku pod marynarką, lecz mają być one bardzo widoczne, gdyż to one są najważniejszym elementem całej stylizacji. W tym przypadku również nie należy zakładać paska. Do takiego looku obowiązkowe są lakierki. Taka stylizacja sprawdzi się nawet do pracy, gdzie obowiązuje dress code czy też na spotkanie biznesowe, gdyż podkreśla także pewność siebie i pozycję społeczną.

Stylizacja nr 3 – pokaż pewność siebie

Szelki do spodni polecane są również dla mężczyzn, którzy lubią bawić się modą i mają swój własny styl. Ten elegancki element można zestawić nawet z jeansami. Takie połączenie oparte na kontraście jest obecnie bardzo modne. W tym przypadku można pozwolić sobie na szelki zarówno w kolorze czarnym, a także w innych kolorach, nawet jaskrawych. Warto pamiętać tutaj, aby założyć koszulę z kołnierzem ewentualnie jednokolorową koszulkę polo. Jeżeli chce się dodać stylizacji nonszalancji możemy nosić opuszczone szelki.

Stylizacja nr 4 – inspirowana subkulturą punk

Jeszcze w latach 80-tych szelki kojarzyły się głównie z subkulturą punk. Weszły do kanonu mody za sprawą zespołu Sex Pistols. Wtedy też młodzi ludzie na całym świecie zaczęli naśladować styl Sida Viciousa. Miało to wyrażać bunt i sprzeciw wobec norm społecznych czy też sytuacji geopolitycznej. Obecnie z tego buntu nic nie pozostało, jednak takie stylizacje ponownie wracają do łask. W tym przypadku warto zestawić szelki do spodni z krótkimi spodniami w kratkę bądź też dopasowanymi rurkami. Tutaj warto pamiętać o odpowiednim obuwiu, gdzie najlepszym wyborem będą ponadczasowe Conversy. Taka stylizacja jest idealna na imprezę bądź też na co dzień, a nawet do szkoły.

Stylizacja nr 5 – motorowo-rockowy look

Ostatnia stylizacja z szelkami w roli głównej inspirowana jest stylem Jamesa Deana z filmu „Buntownik z wyboru”. Warto tutaj zdecydować się na proste czarne spodnie w połączeniu z prostym t-shirtem i skórzaną kurtką. Szelki pełnią tutaj element ozdobny, który wyróżnia się. Jednak aby stylizacja była monochromatyczna można zdecydować się na szelki męskie w kolorze czarnym. Obecnie bardzo modne stają się woskowe spodnie dla mężczyzn, do których również można dobrać szelki i stworzyć stylizację rodem z lat 80-tych. Warto pamiętać jednak, aby zachować umiar, gdyż same szelki są już elementem ozdobnym. Zatem najlepiej zrezygnować z dodatkowej biżuterii, ewentualnie można postawić tylko na prosty zegarek, jednak spinki do mankietów nie wchodzą w grę.

Szelki do spodni dla mężczyzn są obecnie bardzo modne. Pasują do wielu różnych stylizacji, począwszy od streatwearowych, przez semi casialowe, a na eleganckich kończąc. Oczywiście przy wyborze warto postawić na wysokiej jakości materiał, który doda nutę elegancji. Niewątpliwie szelki są dosyć oryginalnym elementem, dzięki któremu można łatwo się wyróżnić i pokazać swoją osobowość.