Zastosowanie satyny bawełnianej

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się pościel satyna bawełniana. Należy pamiętać, że satyna bawełniana to nie jest ten sam materiał co satyna. Niestety wiele osób myli te dwa materiały, dlatego w tym artykule podamy najważniejsze różnice między nimi, a także przedstawione zostaną najważniejsze zalety satyny bawełnianej.

Czym jest satyna bawełniana?

Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że komplety satynowe bawełniane wykonane są z bawełnianej, naturalnej przędzy. Są też gładkie, delikatne oraz miękkie w dotyku. Można śmiało powiedzieć, że skład materiału jest całkowicie naturalny.

Specjalna technika produkcji nadaje satynie niezwykłe właściwości. Najpierw bawełna jest barwiona, a później poddawana procesowi merceryzacji, czyli uszlachetniania. To właśnie na skutek tego procesu zyskuje gładkość oraz połysk.

Zalety materiału

Wśród najważniejszych zalet satyny bawełnianej można wymienić wytrzymałość. Jest to niezwykle trwały materiał, który jest odporny na rozciąganie, a do tego się nie drze i nie przeciera. Swój oryginalny wygląd i nasyconą kolorystykę potrafi zachować nawet po wielu praniach.

Pościel z tego materiału jest odpowiednia dla najmłodszych osób oraz alergików, ponieważ tkanina jest w pełni naturalna. To sprawia, że nie powoduje żadnych podrażnień, więc nie trzeba się o nic martwić. Satyna bawełniana odprowadza wilgoć z powierzchni ciała, a do tego jest przewiewna. Umożliwia to spokojny i nieprzerwany sen oraz odpoczynek.

Komplet pościeli

Pościel satyna bawełniana jest przyjemna w dotyku i niebywale gładka. Można śmiało powiedzieć, że komplet będzie idealnym wyborem na lato, ponieważ tkanina jest przyjemnie chłodna. Satyna bawełniana cechuje się również delikatnym połyskiem. Gładka faktura materiału także ma duży wpływ na końcowy efekt wizualny.

Pościel nie prezentuje się kiczowato, jednak ma ciekawy i oryginalny wygląd, który powinien spodobać się gościom. Kilka wyżej wymienionych cech tkaniny wpływa na jej funkcjonalność. Chodzi tu przede wszystkim o odporność na zmianę kształtu i odbarwianie oraz dużą wytrzymałość. Taką pościel można też bardzo łatwo utrzymać w czystości, ponieważ wystarczy ją prać w 40 stopniach. Taka temperatura jest całkowicie wystarczająca, jeżeli chcemy pozbyć się zanieczyszczeń oraz drobnoustrojów.