Jesienne kurtki męskie – jakie będą najmodniejsze?

Kurtka jesienna powinna sprawdzać się zarówno podczas ostatnich ciepłych dni, jak i pierwszych chłodów. Dobrze, jeżeli będzie również skutecznie chroniła przed deszczem lub wiatrem. Dodatkowo, powinna także prezentować się stylowo.

Kurtki męskie na jesień to ubrania wielozadaniowe. Wybierając odpowiedni model dla siebie, warto zwrócić jednak uwagę nie tylko na jego funkcjonalność, ale także estetykę. Kurtka powinna pasować do większości ubrań, znajdujących się w garderobie i być spójna ze stylem danego mężczyzny.

Jeansowe kurtki męskie

Od kilku sezonów jesienne kurtki męskie z denimu królują nie tylko na wybiegach projektantów, ale także na ulicach! Wpisują się one doskonale w nieformalny, miejski styl i pasują do naprawdę wielu stylizacji.

Wybierając jeansową kurtkę dla siebie, warto zdecydować się na model z odpinanym ociepleniem. Dzięki temu będzie ona służyć doskonale zarówno podczas cieplejszych, jak i chłodniejszych jesiennych dni.

Jeansowe kurtki męskie świetnie sprawdzają się w połączeniu z minimalistycznymi strojami – czarnymi spodniami i czarnym, szarym lub białym T-shirtem. Na takim monochromatycznym tle denim doskonale się wybija i zawsze gra w stylizacji pierwsze skrzypce.

Ramoneski – kurtki męskie ze skóry

Czarna ramoneska kojarzy się przede wszystkim z motocyklistami lub fanami ciężkich, rockowych brzmień. W żadnym wypadku nie oznacza to jednak, że jest zarezerwowana tylko dla nich! Skórzane kurtki męskie może dzisiaj nosić każdy stylowy pan lub chłopiec.

Skórzana ramoneska ogrzewa i chroni przed deszczem zdecydowanie lepiej niż kurtka wykonana z jeansu. Z drugiej strony, naturalna skóra doskonale przepuszcza powietrze, więc noszenie jej nawet w cieplejsze dni nie powinno grozić przegrzaniem.

Osoby, które nie chcą nosić ramoneski wykonanej ze skóry naturalnej, bez problemu znajdą na rynku modele wykonane z ekoskóry. Wyglądają one bardzo podobnie i zwykle są znacznie tańsze, jednak nie przepuszczają zbyt dobrze powietrza, przez co noszenie ich może być mniej komfortowe.

Pikowane kurtki męskie

Panowie, którzy preferują nieco bardziej elegancki styl, mogą zdecydować się na krótką, pikowaną kurtkę jesienną. Jest to zdecydowanie najbardziej uniwersalna propozycja ze wszystkich wymienionych – zwłaszcza jeżeli kurtka utrzymana będzie w jednym, neutralnym kolorze, na przykład czerni. Wówczas tego typu okrycie będzie wyglądało dobrze zarówno w połączeniu z elegancką koszulą oraz spodniami, jak i z jeansami i sportową bluzą.

Czytaj więcej: Buty męskie do jeansów – modne stylizacje