Prysznic w łazience

łukasz - dobralazienka - dobra (16).jpg

Urządzanie małej łazienki to nie lada wyczyn, trzeba się pożądanie nagimnastykować, aby zmieścić w niej wszystkie niezbędne elementy. Ponadto wszystko musi wyglądać elegancjo i być funkcjonalne.

Jak zorganizować miejsce w małej łazience

W każdej łazience są elementy wyposażenia, które muszą się tam znaleźć oraz takie, bez których jesteśmy w stanie się obejść. Centralnym punktem łazienki jest miejsce gdzie można się odświeżyć. Tutaj w trakcie projektowania każdym zadaje sobie pytanie — wanna czy prysznic?Na małych powierzchniach najlepiej sprawdzą się kabiny prysznicowe z brodzikiem. Szeroki asortyment w sklepach pozwoli każdemu dobrać sprzęt do jego wymagań.Jeżeli ktoś dysponuje dużą łazienką może wybrać zarówno wannę jak i prysznic. Wtedy w zależności od chęci i czasu będzie mógł skorzystać z kąpieli lub prysznica.

Rodzaje brodzików

Wybierając brodzik należy najpierw dopasować go wielkosciowo do łazienki oraz wybranej kabiny prysznicowej. Kolejną właściwością, na którą należy zwrócić uwagę jest jego wysokość.Wysokie brodziki do niedawna były najbardziej popularne. Dzięki temu, że można do nich wlać wodę mogą być wykorzystywane do kąpieli. To idealna opcja dla rodziców małych dzieci oraz właścicieli czworonogów. W wysokim brodziku można także wyprać pranie.Jeżeli interesuje nas coś delikatniejszego i eleganckiego to warto rozważyć kupno niskiego brodzika. Można do niego nalać małą ilość wody, jeżeli zaistnieje taka potrzeba. Ten rodzaj brodziku będzie idealny dla osób starszych i schorowanych, którym ciężko podnieść wysoko nogę.

Kabiny prysznicowe z brodzikiem — jaki wybrać?

Brodziki występują w kilku kształtach i rozmiarach, dzięki temu można je zmieścić w nawet najbardziej niestandardowym pomieszczeniu.Najczęściej produkowane są z akrylu oraz konglomeratu marmurowego. Akryl charakteryzuje się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, ale nie wygląda tak efektownie jak konglomerat. Ten drugi natomiast pięknie wygląda w eleganckich łazienkach, ale jego wytrzymałość jest mała i każde, nawet najmniejsze uderzenie może być widoczne.Kolor brodzika również można dobrać do remontowanego pomieszczenia. Najpopularniejsze brodziki występują w kolorze białym oraz czarnym.