Zamykanie naczynek – najważniejsze informacje

Usuwanie naczynek, które czasem wyglądają nieestetycznie, nie musi być ani bolesne, ani trudne. Wystarczy wizyta w odpowiednim gabinecie, konsultacja z lekarzem i wybór odpowiedniego zabiegu do pozbycia się problemu. Niestety wielu pacjentów obawia się, że zamykanie naczynek jest zabiegiem inwazyjnym i dość niekomfortowym, nic bardziej mylnego.

Zamykanie naczynek, czyli usuwanie pajączków naczyniowych

Popękane, poskręcane i brzydko wyglądające żyłki na nogach, twarzy to nic innego jak pajączki naczyniowe. Tworzą się one wskutek zwiększonego ciśnienia w łożysku żylnym albo przez nieprawidłowe działanie hormonów. Osoba, która zauważy u siebie takie zmiany, powinna wybrać się do lekarza na konsultację i razem z nim ustalić jak usunąć zdeformowane naczynka.

Zamykanie naczynek wykonuje się za pomocą lasera. Podczas zabiegu kieruje się wiązkę lasera w miejsce uszkodzonych naczynek. Działanie to powoduje, że hemoglobina zostaje w żyłkach podgrzana, co doprowadza do ich zamknięcia. Dokładnie rzecz ujmując, wysoka temperatura doprowadza do zniszczenia ścian naczynek, a następnie do usunięcia ich z organizmu.

Czy zabieg zamykania naczynek jest bolesny?

Ogólnie usuwanie pajączków nie należy do bolesnych zabiegów. Jedyny dyskomfort pacjent może czuć w momencie strzału lasera. Może to być odczuwane jako pieczenie, szczypanie lub ukłucie. Większość osób mających ten zabieg za sobą uważa go za bezbolesny. Oczywiście należy pamiętać, że każdy człowiek ma inny próg bólu.

Usuwanie naczynek przy użyciu lasera jest bezpiecznym, szybkim i nieinwazyjnym sposobem na pozbycie się niechcianych pajączków. Jest to jedna z najczęściej rekomendowanych metod niszczenia rozszerzonych naczynek na twarzy i nogach.

Ile kosztuje zamykanie naczynek?

Koszt wykonywanych zabiegów różni się w zależności od użytego lasera oraz ilości zabiegów. Ceny mogą być również zależne od wielkości miejscowości, w której znajduje się dany gabinet medycyny estetycznej lub od renomy takiego gabinetu. Jak widać na koszty, ma wpływ kilka czynników. Warto pamiętać, żeby podczas konsultacji zapytać o wszystkie szczegóły, także te finansowe.

Zabieg zamykania naczynek dla wielu osób jest bardzo ważny, bo dzięki niemu cieszą się ładnym wyglądem oraz zyskują większą pewność siebie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki