Dworzec PKS Lublin

Dworzec PKS Lublin

Jednym z najbardziej uczęszczanych miejsc w Lublinie jest dworzec autobusowy, który znajduje się przy Alei Tysiąclecia. Jest to miejsce, które umożliwia przedostanie się praktycznie do każdego, większego miasta w Polsce za pomocą autobusu. Dokąd można dostać się z dworca PKS Lublin? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym artykule.

Jak wiele osób korzysta z dworca autobusowego w Lublinie?

Lublin jest miastem niezwykle popularnym zarówno wśród starszych osób, jak i tych młodszych. Starsze osoby docenią przede wszystkim piękny i malowniczy wygląd Lublina oraz ilość znajdujących się w nim atrakcji turystycznych. Młodsze osoby natomiast znajdą tutaj wiele restauracji, klubów oraz miejsc przeznaczonych do zabawy. Jednym z takich miejsc jest m.in. Akademickie Osiedle Studenckie, które cieszy się szczególnie dużą popularnością wśród młodzieży.Ze względu na dużą popularność Lublina na mapie Polski, szacuje się, że z dworca PKS Lublin w 2017 roku skorzystało niemal 4 miliony pasażerów. Łatwy dojazd do Lublina sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na wycieczkę autobusową do tego miasta.

Dokąd można dostać się z Lublina?

Dworzec autobusowy w Lublinie jest miejscem, z którego można dostać się praktycznie do większości miast w Polsce. Ciekawostką jest również fakt, że jednym z najpopularniejszych kursów jest trasa Lublin – Berlin, trwająca blisko 17 godzin. Oznacza to, że z dworca autobusowego w Lublinie można dostać się również za granicę naszego kraju.Jeśli chodzi o polskie miasta, z Lublina możemy dostać się m.in. do Warszawy, Krakowa, Rzeszowa oraz Zakopanego.

Jak dotrzeć do Lublina?

Dworzec autobusowy w Lublinie został wybudowany nieco ponad 50 lat temu. Na dworzec PKS w Lublinie od wielu lat można dojechać praktycznie z każdego, większego miasta w Polsce.Dużą zaletą podróży autobusem do Lublina jest dość niska cena biletów. Ponadto sama podróż jest dość przyjemna i komfortowa, dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że tak dużo osób decyduje się odwiedzić Lublin, aby poznać jego atrakcje turystyczne.