Wybór nowoczesnego fotelika samochodowego

Fotelik samochodowy to niezbędny produkt aktywnych rodziców i podróżującego z nimi malucha.

W dzisiejszych czasach dostępnych jest na rynku wiele różnego rodzaju fotelików samochodowych, droższych i tańszych. Warto jest więc porównać kilka fotelików i wybrać ten najsolidniejszy, ponieważ dziecko spędzi w foteliku kilka dobrych miesięcy lub lat. Rodzice decydując się na zakup odpowiedniego oraz praktycznego fotelika samochodowego, starają się zorientować czy spełnia on wszystkie wymagania, zgodne z wymogami europejskimi.

Idealny fotelik powinien być wyposażony w standardowe pasy bezpieczeństwa, prowadnice, odpowiednie zabezpieczenia, poduszki antykolizyjne oraz inne udogodnienia, które pomogą rodzicom w korzystaniu z fotelika.

Polecanym fotelikiem samochodowym jest niemiecki fotelik Kiddy CruiserFix 3. Jest to fotelik bardzo wygodny dla dziecka ale przede wszystkim bezpieczny, dziecko może w nim podróżować wiele godzin i nie będzie czuło się niekomfortowo. Ze względu na to, że dziecko musi siedzieć w foteliku w dopasowanej pozycji, fotelik Kiddy odpowiednio się reguluje. Podnóżek fotelika regulowany jest w 5 pozycjach, regulowane jest także oparcie fotelika.

Kiddy CruiserFix 3 wyposażony jest w innowacyjny system absorbcji siły wytworzonej w trakcie kolizji drogowej, a zapewniają to „plastry miodu”, to odpowiedni splot odznaczający się niezwykle wytrzymałym materiałem pochłaniający siłę uderzenia. Fotelik Kiddy posiada tzw. „protektory”, które mają za zadanie zarazem chronić dziecko w samochodzie i zapewniać mu również komfort i wygodę podczas podróży. Fotelik wyposażony jest także w dodatkowy nowoczesny system Kiddy Shock Absorber. To niezwykły materiał znajdujący się w środku podłokietnika, którego zadaniem jest wypchnięcie od dziecka wytworzonej siły, która zostaje wytworzona podczas kolizji.

Fotelik nie chwieje się na boki podczas jazdy, dzięki umiejscowionym w dole fotelika odpowiednim zaczepom ISOFIX, które połączone z klamrami znajdującymi się w siedzeniu samochodu pozostawiają fotelik w stabilnej pozycji.