Czego nauczysz się w szkole kitesurfingu?

Szkół kitesurfingu jest w Polsce wiele. I choć różnią się od siebie to ich wspólnym zadaniem jest nauka kitesurfingu. Szkoła kite to najlepsza opcja, z dwóch powodów: po pierwsze bezpieczeństwo po drugie szybki efekt. A na tym kursantom właśnie zależy. Mimo tego, że w internecie znaleźć można tak dużo różnych poradników na temat kite – nauka na własną rękę nie jest dobrą opcją. Tylko wykwalifikowany instruktor będzie w stanie porządnie cię przygotować i zapewnić bezpieczeństwo podczas nauki.

Jak wygląda nauka w szkole kite?

Obóz surfingowy rządzi się swoimi prawami. Na początek zapoznanie – instruktor oprowadzi cię po szkole. Dowiesz się gdzie jest przechowywany sprzęt, gdzie jest miejsce na to, żeby się przebrać czy umyć po zajęciach. Instruktor powie ci gdzie możesz zostawić swoje rzeczy na czas lekcji oraz wiele teoretycznych, ale bardzo przydatnych informacji. Wszystko po to byś czuł się w szkółce swobodnie, niczym u siebie w domu.

Podczas nauki kite zdobędziesz dużo wiedzy na temat tego jak powinien być ubrany i wyposażony kitesurfer. Dowiesz się czym jest pianka, jak ją zakładać – tak, to wcale nie jest proste, zwłaszcza za pierwszym razem. Piankę możesz wypożyczyć, ale możesz też mieć swoją własną. Ale pamiętaj, że wypożyczenie pianki masz w cenie obozu. Natomiast ze względów higienicznych niektórzy zabierają swoje własne pianki.

Na kicie można pływać w butach lub bez butów – wszystko zależy od tego jakie dno jest w zbiorniku wodnym. Ale o tym wszystkim też opowie ci instruktor. Początki nauki to sporo teorii, co niektórych niecierpliwych złości. Rozumiemy, że chcieliby jak najszybciej znaleźć się w wodzie, jednak teoria jest również ważna.

Kolejny etap to odwiedzenie spotu. Spot to miejsce, w którym uprawia się kitesurfing. Przestrzeń może być podzielona na różne części – na przykład taką przeznaczoną dla bardzo doświadczonych surferów i taką na której uczą się początkujący. Taki podział to gwarancja komfortu i bezpieczeństwa.

Kolejny krok to rozpoznawanie kierunku wiatru. To bardzo ważna umiejętność – dobry wiatr oznacza, że możesz iść na zajęcia, zły – że zajęć nie będzie. Po krótkim szkoleniu nauczysz się bezbłędnie oceniać z jakim wiatrem masz do czynienia.

Kolejny etap to pompowanie latawca, rozkładanie linek i wszelkie kwestie związane z bezpieczeństwem. Po krótkiej, acz bardzo ważnej teorii przyjdzie pora na wykorzystanie wiedzy w praktyce! Powodzenia!