Pożyczki przez internet – czym się charakteryzują?

Pożyczki przez internet są bardzo popularnym produktem finansowym. Z najpopularniejszych firm na polskim rynku codziennie korzystają setki osób. Czym charakteryzują się pożyczki przez internet? Co warto o nich wiedzieć? Sprawdź, zanim zaciągniesz pożyczkę krótkoterminową.

Wraz z szerokim upowszechnieniem się dostępu do internetu rozwinęło się wiele branż oferujących swoje usługi czy produkty przez Internet. Jako pierwszy przychodzi na myśl sektor e-commerce, czyli popularnych dzisiaj sklepów internetowych. Warto jednak zauważyć, że drugim największym beneficjentem szerokiego dostępu do Internetu stały się firmy udzielające pożyczek krótkoterminowych, czyli tak zwanych chwilówek.

Jak pożyczać?

Jeżeli jesteśmy zainteresowani pożyczką krótkoterminową, to w pierwszej kolejności powinniśmy przewertować popularne dzisiaj rankingi chwilówek. Pozwoli to nam nie tylko szerzej spojrzeć na bieżący rynek instytucji pozabankowych oferujących właśnie ten rodzaj produktów finansowych, ale również porównać dostępne oferty czy poznać firmy pożyczkowe.

Elementami, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, jest między innymi RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Warto również sprawdzić maksymalny okres spłaty i możliwość ewentualnego przedłużenia terminu uregulowania zobowiązania finansowego, czy nawet refinansowania pożyczki. Dzięki temu będziemy mogli dokładnie poznać daną instytucje jeszcze przed zaciągnięciem pożyczki.

Wiele firm decyduje się także na wprowadzenie przelewu weryfikacyjnego w celu potwierdzenia swoich danych bankowych. Opłata ta wynosi zazwyczaj jeden grosz lub jeden złoty i ma miejsce zawsze podczas procesu rejestracji na platformie pożyczkodawcy. Jeżeli z jakiegoś powodu jest to dla nas ważne, to przed rozpoczęciem procesu rejestracji powinniśmy więc dokładnie sprawdzić, w jaki sposób instytucja weryfikuje dane potencjalnych pożyczkobiorców.

Pierwsza pożyczka

Szeroko zakrojone działania marketingowe instytucji pozabankowych obejmują również specjalną promocję w postaci pierwszej pożyczki za darmo, bardzo charakterystycznej, jeżeli chodzi właśnie o pożyczki przez internet. Warto w tym miejscu zadać sobie pytanie, czy darmowość pierwszych pożyczek jest rzeczywista. W przypadku promocji w instytucjach finansowych Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania powinna wynosić 0% – wtedy otrzymujemy pełną gwarancję, że jesteśmy zobowiązani jedynie do oddania kwoty, którą pożyczyliśmy.

Warto także uwzględnić szybkość pojawienia się pożyczki na koncie pożyczkobiorcy. Co nie powinno ujść naszej uwadze – w wielu przypadkach pożyczona kwota może pojawić się na koncie już w przeciągu 15 minut od otrzymania pozytywnej decyzji, na co również nie trzeba długo czekać. Z tego właśnie powodu pożyczki krótkoterminowe są bardzo dobrym wsparciem dla osób potrzebujących pieniędzy na pilne wydatki. Oczywiście szybkość uzależniona jest od kilku czynników, takich jak chociażby czasu sesji bankowych.