Płyny dezynfekujące – wybieraj mądrze!

Czas pandemii pokazał nam, jak ważne w naszym życiu są płyny dezynfekujące. Wcześniej mało kto ich używał, a mają one ogromną moc. Ważne jednak by wybierać te, które naprawdę działają.

Płyny dezynfekujące – skład

Wybierając Płyny dezynfekujące chcemy, aby działały one we właściwy sposób, czyli zwalczały bakterie i wirusy, które wywołują wiele chorób. Jakie zatem płyn wybrać? Już odpowiadam: atestowany i certyfikowany. Producenci płynów dezynfekujących muszą zastosować się do procedur WHO (Światowa Organizacja Zdrowia). Organizacja ta rekomenduje płyny oparte na bazie alkoholu etylowego oraz izopropylowego. Jeżeli zastosowane zostały te alkohole w naszym preparacie, możemy być pewni, że jest on skuteczny. Dla firm produkujących płyny dezynfekujące zostały także przedstawione metody produkcji czy zasady przechowywania. Ważne także, żeby firma, od której kupujemy płyny dezynfekujące, posiadała potrzebne pozwolenia na ich wyrób.

Zalety płynów dezynfekujących

Podstawową zaletą płynów dezynfekujących jest oczywiście dbanie o nasze zdrowie. To one pozwalają na zabicie drobnoustrojów, które są czynnikiem chorobotwórczym. Nie ważne czy chcesz ich używać w domu, czy w firmie są one podstawą dbania o czystość i zdrowie. Jest to szybszy i skuteczniejszy sposób na pozbycie się wirusów i bakterii z Twoich dłoni niż w przypadku użycia wody i mydła. Są one również wygodniejsze, ponieważ na wyprawie w góry czy innej wycieczce najczęściej trudno o bieżącą wodę i mydło. Preparaty dezynfekujące są dostępne dla takich osób w małych pojemniczkach, które można zabrać wszędzie.

Zdrowie i czystość to podstawa

Dbając o swoje zdrowie, swoich pracowników, czy to swoich bliskich pamiętaj, żeby zawsze wybierać najlepsze płyny dezynfekujące. Sprawdzaj ich skład i pochodzenie. Wybieraj te, które zabiją większość bakterii i zarazków. Dzięki temu możesz być pewien, że będziesz chorował rzadziej, a Twoi pracownicy wyjątkowo przyniosą L4. Wybierając płyny dezynfekujące pamiętaj, żeby dodatkowo wyposażyć się w krem do rąk, który zmniejszy możliwość wysuszenia dłoni.