Pianka neoprenowa – jak wybrać odpowiedni rodzaj pianki?

Nurkowanie to fantastyczna przygoda. Poznawanie podwodnego świata jest fascynujące, ale może okazać się nieprzyjemne, gdy nie mamy odpowiedniego sprzętu. Dlaczego pianka neoprenowa do nurkowania jest tak ważna i jak wybrać najlepszą?

Pianka neoprenowa – co to jest?

Pianka neoprenowa do nurkowania to obowiązkowe wyposażenie każdego, kto chce poznać podwodny świat. To właśnie dzięki niej nurek ma zapewniony komfort termiczny.

Pianka neoprenowa do nurkowania to kombinezon o różnej długości i grubości. Ma za zadanie na tyle przylegać do ciała, by pod powierzchnię kombinezonu dostawała się niewielka ilość wody. To właśnie woda, która ogrzeje się do temperatury ciała sprawia, że nurkowi jest ciepło.

Idealna pianka neoprenowa – czyli jaka?

Pianka neoprenowa do nurkowania jest dosyć osobistym sprzętem warto więc kupić swoją, by nie być skazanym na wypożyczanie.

Wybierając piankę do nurkowania należy w pierwszej kolejności zastanowić się, gdzie będziemy nurkować. Do ciepłych wód wystarczy pianka, która jest wykonana z neoprenu, który ma 3 mm grubości. Chcąc nurkować w wodach, które mają 10 – 15 ° C należy już mieć piankę, która ma 7 mm grubości.

Trzeba pamiętać, że pianka do nurkowania nie może być ani zbyt obcisła, ani za luźna. Pod piankę musi dostać się niewielka ilość wody, ale nie może ona przelewać się zbyt szybko, gdyż nie będzie ogrzana i nurek będzie odczuwał dyskomfort. Ważne jest również, by pianka nie była zbyt obcisła, gdyż będzie krępowała ruchy.

Wybierając piankę neoprenową do nurkowania należy również zastanowić się czy ma mieć długie czy raczej krótkie rękawy i nogawki spodni.

Pianka do nurkowania z krótkimi rękawami oraz szortami sprawdza się w tropikalnych akwenach. Pianki neoprenowe do nurkowania z długimi rękawami oraz spodniami są niezbędne do nurkowania w zbiornikach, gdzie jest zimna woda.

Pianka neoprenowa do nurkowania ma za zadanie chronić przed chłodem, który po dłuższym czasie może zacząć dokuczać pod wodą. Należy jednak uważać, by nie popaść w przesadę i nie wybrać pianki, która będzie zbyt mocno ogrzewała organizm. Hipertermia również jest zjawiskiem niebezpiecznym. Należy więc dopasowywać grubość pianki do warunków, w których przyjdzie nurkowi pływać.

Pianka neoprenowe znajdziesz w ofercie divezone.pl