Kriolipoliza – popularny zabieg kosmetologiczny

W kolorowej prasie sporo przeczytać można na temat tego, że kobiety, które wyglądają naturalnie są najpiękniejsze, a starzeć trzeba się z godnością. Jednak kolejki do klinik piękności zdają się temu zaprzeczać. Oferta zabiegów, które poprawiają wygląd i odmładzają jest coraz bogatsza. Jednym z nich jest kriolipoliza katowice – sposób na pozbycie się tłuszczu.

Na czym polega Kriolipoliza Katowice?

Kriolipoliza Katowice to zabieg schładzania komórek tłuszczowych. Niska temperatura rozbija komórki tłuszczu i sprawia, że obumierają. Następnie są wydalane z organizmu, powodując pozytywne zmiany w wyglądzie.

Zabieg jest bezinwazyjny i bezbolesny. Obecnie to najskuteczniejszy i najbardziej popularny sposób na to, by pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej u kosmetologa.

Całość trwa około 45 minut. W trakcie kriolipolizy Katowice kosmetolog przykłada do ciała urządzenie, które zasysa skórę wraz z tkanką tłuszczową i ją schładza. Skuteczność osiąga się już przy temperaturze 3 stopni. Jednak nowoczesne urządzenia schładzają (oczywiście stopniowo) fragment ciała do temperatury -14 stopni.

Kto może skorzystać z kriolipolizy Katowice?

Kriolipoliza Katowice przeznaczona jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, którzy nie mogą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej przy pomocy diety oraz ćwiczeń. Bardzo często podczas odchudzania udaje się zgubić nadprogramowe kilogramy, jednak z czasem jest to coraz trudniejsze.

Komórki tłuszczowe, które zgromadziły się na udach, ramionach, czy brzuchu mimo ujemnego bilansu kalorycznego nie ulegają rozpadowi. Może mieć to związek z gospodarką hormonalną. Z wiekiem zaś odchudzanie staje się po prostu trudniejsze.

Efekty kriolipolizy Katowice

Dzięki kriolipolizie Katowice można pozbyć się około 30-40% komórek tłuszczowych. To przekłada się na utratę nawet 5 cm w obwodzie. Przy zachowaniu racjonalnego sposobu odżywiania i minimalnej aktywności fizycznej, osoby zdrowe są w stanie pozbyć się w ten sposób tłuszczu raz na zawsze.

Jednak złe nawyki żywieniowe i nieodpowiedni tryb życia mogą spowodować, że nadprogramowe kilogramy powrócą. Wtedy zabiegi trzeba będzie powtarzać. Nie ma żadnych przeciwwskazań, by poddawać się kriolipolizie Katowice co kilkanaście miesięcy, jednak jest to dość kosztowne. Poza tym za każdym razem efekty mogą być coraz mniejsze.