Ile kosztuje sprzęt fotograficzny dobrej jakości…?

Chcesz otworzyć własny biznes? Od dawna pasjonujesz się fotografią i wreszcie zamierzasz połączyć to ze sposobem na życie? Doskonale! Musisz jednak liczyć się ze sporym wydatkiem…

Profesjonalny aparat dla profesjonalnego fotografa

W dzisiejszych czasach zdjęcia może robić niemal każdy – nowoczesne smartfony, nawet te z niższej półki, są wyposażone w całkiem przyzwoite aparaty fotograficzne. W wielu z nich jest możliwość „pokombinowania” z opcjami – możemy sami ustawić balans bieli czy ISO. Jeśli jednak chcemy „bawić się” w fotografię na poważnie, wypadałoby zainwestować w lustrzankę. Co prawda wielu profesjonalistów przerzuciło się już na bezlusterkowce, które w najbliższych latach mają okazać się niezastąpione w pracy fotografa, ale jak na razie ich ceny są dość wygórowane. Zwłaszcza, że wypadałoby dokupić do nich kilka obiektów. Wracając więc do lustrzanek – za te najtańsze (o przyzwoitych parametrach) zapłacimy około dwóch tysięcy złotych. Te lepszej jakości mogą być nawet dziesięć razy droższe. To oczywiście nie koniec wydatków.

Nie tylko aparat

Chcąc robić profesjonalne zdjęcia, musimy dysponować specjalistycznymi obiektywami. Ten podstawowy z pewnością okaże się niewystarczający. Dobrze byłoby zainwestować w obiektyw jasny, stałoogniskowy i szerokokątny. W tym przypadku musimy liczyć się z wydatkiem kilkuset złotych za jeden model. Warto też pamiętać o tym, że jeśli chcemy przeznaczyć większe kwoty na fotografię, zawsze lepiej jest kupić droższy obiektyw i tańszy aparat. Dlaczego? Bo jak się okazuje w praktyce, dobre obiektywy przeżywają niejeden korpus. A jeśli chodzi o jakość zdjęć, to tak naprawdę nie ma diametralnej różnicy pomiędzy aparatem za 2 i za 4 tys. zł. Urządzenia będzie na pewno różnić szybkość, autofocus, czy wizjer. Niemniej jakość zdjęć będzie taka sama lub bardzo zbliżona. W przypadku profesjonalnej fotografii niezbędny jest również zakup dodatkowego sprzętu. Mowa tu na przykład o lampie błyskowej. W tym przypadku również należy liczyć się z wydatkiem kilkuset złotych. Gdy chcemy cały sprzęt kupić od razu, musimy dysponować potężną sumką. Oczywiście, jeśli nie mamy gotówki, możemy również skorzystać z ofert firm pożyczkowych – zobacz na ratkomat.pl Pamiętajmy jednak, aby ewentualny dług spłacać regularnie w ustalonych ratach. Skutki opóźnienia w spłacie kredytu i pożyczki mogą przysporzyć nam kłopotu.