Dieta pudełkowa zamiast sztucznych suplementów diety

Suplementacja powinna mieć miejsce tylko we wskazanych okresach, w tym wzmożonego wysiłku fizycznego i/lub psychicznego, a także w okresach zachorowań. Niestety bardzo często łykamy kolejne tabletki mając nadzieję, że dzięki nim osiągniemy wymarzone cele – odchudzimy się, wzmocnimy, odmłodniejemy. A gdyby tak postawić na dietę pudełkową?

Wartościowe składniki wprost z pożywienia

Witaminy, minerały, enzymy, fitozwiązki. To tylko niewielka część z substancji, które są niezbędne organizmowi do prawidłowego funkcjonowania każdego dnia. Potrzebne są także węglowodany, zdrowe tłuszcze, białka i wiele innych. Na ich największą ilość i najlepsze przyswajanie, możemy liczyć bazując na zdrowym jadłospisie.

Dania przyrządzane na bazie naturalnych, świeżych produktów, pozbawionych zbędnej chemii, są w stanie wspomóc nasz organizm w okresach wzmożonych zachorowań, ale i na etapie regeneracji czy rekonwalescencji. Zdrowa dieta ma znaczenie dla osób intensywnie trenujących, jak i dla tych, którzy walczą z różnego rodzaju schorzeniami. Skoro to takie proste, dlaczego większość z nas zmaga się z niedoborami poszczególnych składników, za to nadmiarem toksyn w organizmie? Zamiast zastanowić się nad przyczynami, sięgamy po kolejne suplementy, które niekoniecznie są zdrowe dla naszego organizmu.

Przed niedoborami można się uchronić, wybierając jadłospis przygotowany przez zespół profesjonalnych dietetyków. Mowa o diecie pudełkowej Eat Zone. To jedna z propozycji, która gwarantuje bezpieczeństwo jej stosowania, jak i efektywne dążenie do wyznaczonych celów.

Suplementacja najczęściej nie jest koniecznością

Suplementacja ma sens, ale tylko wtedy, gdy ze względu na stan zdrowia, tryb życia czy pogorszoną kondycję, potrzeba szybko wspomóc organizm. Jadłospis to podstawa, by dostarczyć najbardziej wartościowych składników, ale w trakcie choroby, gdy odporność spada, jak i na etapie rekonwalescencji, gdy organizm potrzebuje znacznie większej ilości poszczególnych składników odżywczych, wspomaganie suplementami ma sens.

Na co dzień, chodząc do pracy czy szkoły, podejmując umiarkowaną aktywność fizyczną, będąc w ogólnym rozumieniu zdrowym, suplementy wcale nie są nam potrzebne. Dieta, która jest wartościowa, odpowiednio skomponowana, zachowująca właściwe proporcje i regularność jedzenia posiłków o właściwych objętościowo porcjach, zapewnia dostarczanie do organizmu wszystkich niezbędnych substancji odżywczych.

Dieta pudełkowa to dobry sposób na ochronę organizmu przed niedoborami, utrzymanie go w optymalnym stanie i okazję, by odstawić wszelkiego rodzaju preparaty „wspomagające”. Przeciętnemu człowiekowi brakuje wiedzy, którą posiadają dietetycy, a która jest potrzebna, by układać wręcz idealnie skomponowane menu na każdy dzień. Z dietą pudełkową można zatem liczyć na zdrowie „zapakowane” w smaczne, pachnące i apetycznie wyglądające dania.

Kolorowe tabletki pojawiające się na talerzach, zamieniajmy na wartościowe posiłki, świeże, bazujące na naturalnych produktach.