Zespół weselny – czyli bóg zabawy

Fala wesel ciągle trwa. Od tradycyjnych do ekstrawaganckich, ogromne oraz bardziej skromne. Jednak na każdym gości muzyka. Bo jakie to by było wesele bez akompaniamentu? Co więcej, może on sprawić, że impreza będzie trwała aż do rana lub puści je z dymem. Dlaczego w ogóle warto zdecydować się na zespól? Oraz czemu pełni on tak istotną rolę?

Zespół czarodziejem

Raczej nie da się przy organizacji wesela pominąć dylematu: kapela czy Dj? Decyzja jest oczywiście kwestią gustu. Czemu warto postawić na zespół? Argumentów jest naprawdę wiele. Angażując tę formę zyskujemy wiele. Bawimy się przede wszystkim do muzyki granej na żywo, jest to ważny aspekt, zupełnie inna forma muzyki, zawiera więcej emocji i jest (co najważniejsze) prawdziwa. Piękne wokale i dźwięki instrumentów mogą nas zaczarować jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Zespoły weselne poza wykonywaniem utworów, świetnie prowadzą całe przyjęcie: bawią się razem z gośćmi, śpiewając razem z nimi, aranżują zabawy integracyjne, toasty i motywują oczywiście do tańca! Czego chcieć więcej?

Muzyka tematem przewodnim

Nie ma dwóch takich samych osób na świecie. Tak więc i wesela nie są monotematyczne. Każda para zastanawia się nad tym jaki temat przewodni wybrać, żeby odwzorowywał ich osobowość, pasje czy zainteresowania. I w jaki sposób pokazać go na sali. Najpopularniejszym sposobem, są dekoracje, jednak nie da się zaprzeczyć, że dobór muzyki może wiele zdziałać. I tu z pomocą przychodzi zespół! Raz będąc na weselu w klimacie lat 50-tych, nie dało się go nie zauważyć: kropki, pin-up, amerykański szyk i Elvis Presley. Jednak nie czułoby się tego tak bardzo, gdyby nie sposób poprowadzenia imprezy przez zespół. Rock n’ roll zdziałał cuda, i dodał klimatu i poruszył wszystkich do szalonego tańca. To wesele chyba każdy wspomina!

Różnorodność przede wszystkim

Bez względu na to czy organizujemy wesele o ścisłym temacie przewodnim, czy też nie, warto pamiętać o każdym z gości i różnych upodobaniach muzycznych. Babcia Pana Młodego zapewne ma inny gust co do muzyki, niż młodsza kuzynka Panny Młodej. Całe szczęście w chwili obecnej, prawie każdy zespół weselny potrafi się odnaleźć w różnych rodzajach muzyki i nie jest dla nich problemem zagrać biesiadną piosenkę, a następnie popularny przebój disco polo czy balladę. I właśnie w tym tkwi klucz do sukcesu!

Muzyka jest nieodłącznym elementem każdego wesela, a zespół muzyczny jest w stanie dostarczyć nam takich wrażeń, o których będziemy pamiętać przez długie lata i wspominać z przyjemnością.

Artykuł dla naszych czytelników dostarczył zespół weselny Impressed z Bielska-Białej