Gdzie pojechać na wakacje nad morzem z dziećmi?

Czy warto jechać nad morze z dziećmi? Na pewno tak. Może to być wspaniała wakacyjna przygoda, pod warunkiem że się do nadmorskiego pobytu dobrze przygotujemy. Jakie morze wybrać i o czym trzeba pamiętać przed wyjazdem?

Bałtyk czy inne morze?

Najczęściej na wakacje nad morzem z dziećmi jest wybierany Bałtyk. Jego największą zaletą jest to, że nie trzeba daleko jechać. Każdy, kto podróżował z małymi dziećmi wie, że daleka podróż z maluchami to spore wyzwanie. Jednak Bałtyk ma też inne zalety. Choć zwykle ciepłe morza dają gwarancję doskonałej pogody, to jednak nad Bałtykiem można znaleźć bursztyny i ciekawe kamienie, także ze skamieniałościami. Zobaczyć piękny bursztyn i skamieniałe zwierzątko starsze niż dinozaur to dla każdego dziecka ogromna frajda.

Podróż z dzieckiem

Wakacje nad morzem z dziećmi wiążą się zwykle z krótszą lub dłuższą podróżą. Bez dobrego przygotowania zmęczy ona zarówno dzieci, jak i rodziców.Koniecznie trzeba zabrać ze sobą napoje, w tym herbatę w termosie oraz coś do jedzenia, bez względu na to, czy jedzie się pociągiem czy samochodem. Zamiast słodyczy lepsze będą owoce i warzywa, umyte i pokrojone na wygodne do jedzenia kawałki. Przy podróży samochodem warto też przewidzieć dłuższe postoje połączone z posiłkiem i krótkim spacerem. Zawsze pod ręką należy mieć nawilżane chusteczki, które przydają się w wielu podróżnych sytuacjach. Jeśli dzieci mają chorobę lokomocyjną, to oprócz leków w krytycznej sytuacji mogą się też przydać woreczki.

Rezerwacja noclegów

Noclegi na wakacje nad morzem z dziećmi najlepiej rezerwować dużo wcześniej. W sezonie trudno jest znaleźć dobre miejsce na noclegi z dziećmi. Dlatego poszukiwania można zacząć nawet zimą. Jest wtedy czas na lepsze przyjrzenie się hotelowi czy pensjonatowi i sprawdzenie jego wiarygodności.Przed rezerwacją trzeba się też dowiedzieć, jakie udogodnienia dla dzieci ma wybrane miejsce. Dużo oczywiście zależy od wieku dzieci. Im mniejsze dzieci, tym większą uwagę należy zwracać np. na zabezpieczenie kontaktów elektrycznych czy dostawienie dodatkowego łóżeczka dla malucha.