3 ciekawe miejsca nad Bałtykiem, które spodobają się dzieciom

Wybieracie się na rodzinny urlop z dziećmi nad piękne polskie morze? Doskonały pomysł! Bałtyk ma do zaoferowania turystom tak wiele atrakcji, że nie wystarczyłby wam rok, a co dopiero 2 tygodnie. Aż trudno wybrać z tego wachlarza możliwości, dlatego przygotowaliśmy dla was trzy konkretne propozycje, które ucieszą i dorosłych, i najmłodszych.

Aquapark Milenium w Kołobrzegu

Pływanie w morzu to coś, na co czeka z utęsknieniem większość dzieci. Jednak dorośli wiedzą już dobrze, że Bałtyk nie zawsze się do tego nadaje. Czasem jest to kwestia pogody, którą na ogół trudno przewidzieć, planując urlop z wyprzedzeniem – nad morzem bywa ona naprawdę nieprzewidywalna. Czasem jednak chodzi tu o poziom zanieczyszczeń, których z roku na rok jest coraz więcej.

Co robić w takiej sytuacji? Na szczęście istnieją także innego typu wodne atrakcje dla dzieci nad morzem. Jedną z najsłynniejszych jest na pewno Aquapark Milenium, położony w Kołobrzegu. Są tam pełnowymiarowe baseny dla dorosłych, baseny dla dzieci, zjeżdżalnie, a do tego mnóstwo zabawek dla najmłodszych.

Latarnia morska na Rozewiu

Atrakcje dla dzieci nad morzem to także miejsca, które pobudzają ich żywą wyobraźnię. Czy jest maluch, który oprze się propozycji odwiedzenia prawdziwej latarni morskiej? Na myśl od razu przychodzą skarby, piraci i przygody!

Jeśli wasze dzieci też reagują entuzjazmem na taki plan, wybierzcie się koniecznie do latarni położonej na przylądku Rozewie. Uwaga – można ją zwiedzać tylko z dziećmi, które ukończyły czwarty rok życia! Ta malownicza, otoczona legendami latarnia to świetne miejsce na niedzielną wyprawę z rodziną.

Woliński Park Narodowy

Maluchy lubią na ogół poszaleć, ale popełnicie błąd, jeśli zabierzecie je tylko tam, gdzie jest dużo ludzi. Dajcie szansę ich naturalnej ciekawości, pokazując im przyrodę, jakiej nie ma w żadnym innym zakątku naszego kraju.

Wycieczka do Wolińskiego Parku Narodowego należy do jednych z bardziej nietypowych atrakcji dla dzieci nad morzem – z pewnością nie pójdzie więc w zapomnienie. Jest tam niesamowity las, w którym żyją rzadkie gatunki zwierząt, a w powietrzu rozlegają się śpiewy ptaków, które uspokoją nawet rozbiegane maluchy.