Dlaczego warto wybrać akumulator nimh?

Jak każdy doskonale wie, na rynku spotkać się można z dość sporą ilością różnego rodzaju akumulatorów, które wykorzystywane są w urządzeniach domowego użytku. Szczególnie często przez specjalistów polecane są akumulatory nimh? Z jakiego powodu warto się nimi zainteresować?

Bezpieczeństwo dla środowiska

Od czego powinno się zacząć analizę zalet akumulatorów nimh? Nie da się ukryć, że ich ogromną zaletą jest to, że w odróżnieniu od konkurencyjnych rozwiązań są one bezpieczne dla środowiska.W przypadku akumulatorów wykonanych w innej technologii powszechnie w składzie stosuje się kadm. Jest to niezwykle niebezpieczna dla środowiska substancja, przez co utylizowanie zużytych akumulatorów jest bardzo problematyczne dla ich użytkowników. Akumulator nimh nie zawiera go w składzie, przez co jego utylizacja nie stwarza problemu.

Wygoda użytkowania

Kolejną bardzo dużą zaletą dla użytkowników takich akumulatorów jest to, że są one niezwykle trwałe. Model ten może wytrzymać o wiele więcej cykli ładowania i rozładowywania niż konkurencyjne rozwiązania. Co więcej, cechuje się on również większą pojemnością. Na rynku można kupić modele, które mają nawet o 30% większą pojemność niż akumulatory zrobione w innych technologiach.

Niska cena zakupu

Na sam koniec trzeba się jeszcze dowiedzieć, że pomimo tak ogromnych korzyści dla użytkownika oraz dla środowiska akumulatory nimh są wyraźnie tańsze niż inne rozwiązania. Z tego też powodu cieszą się one ogromną popularnością i niezwykle łatwo można je zakupić.