Kiedy warto zdecydować się na zakup używanego auta w salonie?

Samochody używane można kupić dzisiaj także w salonie dealerskim. Kiedy warto zdecydować się na kupno auta z drugiej ręki od salonu?

Portale ogłoszeniowe on-line, giełdy samochodowe, komisy, licytacje komornicze – to tylko niektóre miejsca, aby kupić auto z drugiej ręki. Do wyboru mamy również salony samochodowe, które także oferują usługi w ramach sprzedaży pojazdów używanych.

Gdy chcemy kupić samochód taki jak Ford używany, wówczas można również zajrzeć do salonu dealerskiego marki Ford. Co możemy znaleźć w jego ofercie? Jakie są główne zalety związane z kupnem auta w salonie? W końcu, czy to dobry wybór dla każdego kierowcy?

Auta używane od dealera – co znajdziemy w ofercie?

Salony dealerskie oferują swoim klientom pojazdy pochodzące najczęściej z ostatnich roczników, mające maksymalnie do 6-7 lat. To zatem modele nowocześniejsze, które nadal są w świetnym stanie technicznym i mogą działać przez kolejne lata dla nowego właściciela.

Najczęściej w salonach dealerskich kupimy auta osobowe, ale wybrane z nich oferują również samochody dostawcze. Te drugie chętnie wybierane są przez przedsiębiorców.

Samochody używane dostępne u dealerów to przede wszystkim pojazdy pochodzące z rozliczeń z klientami, na przykład przy zakupie nowego modelu. Także dostępne są auta poleasingowe, które oddawane są przez firmy po zakończeniu okresu leasingu.

Zalety zakupu samochodów używanych w salonach dealerskich:

  • sprawdzony stan techniczny
  • dostęp do danych o historii pojazdu
  • gwarancja na używane – jeden rok albo pół roku
  • finansowanie na miejscu – kredyt, leasing
  • tanie pakiety dealerskie ubezpieczeń
  • dodatkowe bonusy – gratisy, zniżki od dealera marki

Czy używane auto od dealera to dobry wybór dla każdego kierowcy?

Zatem zakup samochodu od dealera to najczęściej świetny wybór – to gwarancja wygodnej, bezpiecznej transakcji. Z drugiej strony musimy jednak pamiętać o tym, że oferta salonu nie zadowoli każdego klienta.

Przede wszystkim problemem może być mniejszy asortyment samochodów dostępnych w salonach, a także dość wysokie ceny – w związku z tym, że dealerzy oferują głównie auta nowsze, nadal w świetnym stanie, ich ceny także są dość wysokie.