Najlepsze skrzynie na ryby

schoellerallibert.com - scho skrzynia.jpg

Skrzynie na ryby to pojemniki, które muszą być wykonane z materiałów wysokiej jakości, które posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty. Powinny być funkcjonalne i uniwersalne, tak aby można je było wykorzystywać także do transportowania różnych owoców morza, takich jak małże, skorupiaki i krewetki.

Skrzynia na ryby – jaka powinna być?

Skrzynia na ryby powinna posiadać pełne boki, dzięki którym można je układać w stosy lub być ergonomiczna, wkładana jedna w drugą. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo miejsca podczas transportu i magazynowania. Każda skrzynia na ryby musi posiadać specjalne otwory drenażowe, dzięki którym wydostana się z niej zbędne płyny i woda. Otwory takie ułatwią także czyszczenie skrzynek pod ciśnieniem.

Rodzaje skrzynek na ryby

Skrzynie na ryby kupić można w wielu rozmiarach. Najpopularniejsze są takie, które posiadają pojemność około pięćdziesięciu litrów. Najważniejszą cechą pojemników tego typu jest ich wytrzymałość. Muszą posiadać odpowiednio mocne dno i ściany, odporne na uderzenia i na niekorzystne warunki atmosferyczne. Najlepsze będą te, które wykonane są z plastiku wysokiej jakości, przystosowanego do głębokiego mrożenia. Skrzynie na ryby mogą mieć także uchwyty otwarte lub zamknięte. Materiał, z którego wykonano pojemniki przeznaczone do transportu ryb, powinien być również odporny na działanie środków bakteriobójczych, do odkażania i czyszczenia.

Najczęściej wybierane skrzynki na ryby

Skrzynie do transportu ryb, które cieszą się największym uznaniem w branży transportowej, są to pojemniki obrotowo-sztaplowane. Sa one bardzo lekkie, dzięki temu obniżają koszty transportu, mają także doskonałą izolacyjność termiczną i wysoką odporność mechaniczną.Oprócz plastikowej skrzyń na ryby dużym uznaniem cieszą się te, które wykonane są ze specjalnego rodzaju styropianu, a także te umożliwiające kontakt ze świeżym lodem. Skrzynki tego typu dają gwarancję, że w czasie transportu ryby nie ulegną zepsuciu. Przede wszystkim jednak najlepsze skrzynie do transportu ryb to takie, które łatwo utrzymać w czystości. Najlepsze są takie, które mają specjalne systemy do odprowadzania brudnej wody i perforowane dno. Pojemniki takie można myć zarówno ręcznie, z użyciem specjalnych środków bakteriobójczych oraz maszynowo.Należy pamiętać, ze transport ryb jest bardzo skomplikowany. Warto postawić na skrzynie i pojemniki wysokiej jakości, od sprawdzonych producentów.