Co dla dzieci w Warszawie? 5 pomysłów na wolne popołudnie

Warszawa oferuje wiele interesujących atrakcji dla najmłodszych. Do wyboru mamy nie tylko piękne parki czy warszawskie Stare Miasto z licznymi zabytkami, ale także mnóstwo innych propozycji. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi 5 pomysłami na wolne popołudnie z dzieckiem w Warszawie!

Muzea w Warszawie

Warszawa znana jest ze swoich interesujących muzeów, do których również można wybrać się razem z najmłodszymi. Ciekawe wystawy oraz wciągające opowieści sprawią, że wyjście będzie niezapomniane.Pod uwagę warto wziąć takie muzea jak: Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka w Muzeum Etnograficznym, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Domków dla Lalek, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Wojska Polskiego czy Muzeum Ewolucji PAN.

Warszawskie Zoo

Jeśli mamy nieco więcej czasu, wizyta w warszawskim Zoo również będzie bardzo dobrym wyborem. Podczas wizyty można wtedy zobaczyć zwierzęta zaliczane do przeszło 500 różnych gatunków. Na najmłodszych odwiedzających czekają też dodatkowe atrakcje – aktualności można znaleźć na stronie Zoo.

Stadion Narodowy

To jeden z nowoczesnych symboli Warszawy – jest nie tylko miejscem organizacji wydarzeń sportowych, ale również kulturalnych. Możemy również zdecydować się na zwiedzenie stadionu wraz z przewodnikiem, który może oprowadzić nas między innymi po szatniach dla piłkarzy oraz strefie VIP – to prawdziwa gratka dla małych fanów piłki nożnej!

Teatry dla dzieci w Warszawie

Rodzice zastanawiający się nad tym, co dla dzieci w Warszawie warto jeszcze wybrać, powinni sprawdzić aktualne repertuary w teatrach. Do teatru dziecięcego możemy wybrać się nawet z maluchem mającym tylko jeden rok – to doskonała alternatywa dla kina, ponieważ pozwala na kontakt z żywą, prawdziwą kulturą. Więcej informacji na teatrmalegowidza.pl

Pałac Kultury i Nauki

Ten symbol Warszawy przyciąga wzrok nie tylko z zewnątrz, ale również oferuje interesujące atrakcje. W budynku znajduje się taras widokowy, z którego możemy oglądać panoramę Warszawy. W Pałacu Kultury i Nauki znajdują się również muzea, kino oraz inne punkty doskonałe do rodzinnego spędzenia wolnego czasu.