Zrogowaciałe pięty, czyli twarda skóra na stopach problemem wielu kobiet

Każda kobieta marzy o pięknym i zdrowym ciele. Na co dzień wiele z nich dba o dłonie, twarz czy włosy, zapominając o stopach, które również wymagają odpowiednich zabiegów i dedykowanych kosmetyków. Długie zaniedbania mogą prowadzić do poważnych problemów dermatologicznych, takich jak zrogowaciałe pięty, odciski, pęcherze czy nawet choroby skóry. Warto zatem jak najszybciej rozpocząć choćby domowe zabiegi pielęgnacyjne, aby cieszyć się gładkimi, miękkimi i ładnymi stopami.

Jak pielęgnować zrogowaciałe pięty?

Dbanie o stopy to coś więcej niż codzienna higiena i wieczorna lub poranna kąpiel. To owszem, idealna baza, jednak po niej przychodzi czas na kolejne czynności, które wbrew pozorom wcale nie muszą zajmować wielu godzin i z powodzeniem można je wykonać w domowym zaciszu. Zrogowaciałe pięty, po oczyszczeniu, potrzebują nieco pomocy w złuszczaniu martwego naskórka. Dlatego właśnie warto raz na kilka dni wykonać delikatny peeling, który usunie wierzchnie warstwy naskórka. Pomoże on także we wniknięciu składników odżywczych z kremów do głębszych warstw skóry. Należy pamiętać o codziennym stosowaniu kremu do stóp (jak np. krem SheFoot https://shefoot.pl/pl/produkty-konsumenckie/krem-przeciw-zrogowaceniom/). Warto zadbać, aby w swoim składzie miał on takie substancje, jak masło shea, olejki roślinne czy alantoina, które zabezpieczają skórę przed nadmierną utratą wody oraz mają działanie przeciwzapalne.

Zrogowaciałe pięty i ich przyczyny

Zadbane i zdrowe stopy pomagają kobietom każdego dnia stawiać kolejne kroki na drodze do realizacja swoich celów. Jeśli natomiast pojawiają się problemy, pojawiają się także ograniczenia i zniechęcenie. Wówczas należy szukać przyczyn dolegliwości, a nie jedynie leczyć istniejące objawy. Dlaczego zatem tak wiele kobiet ma zrogowaciałe pięty? Oto co najczęściej jest przyczyną problemu:

  • nadwaga lub otyłość,
  • problemy skórne związane z nadmierną utratą wody,
  • cukrzyca,
  • menopauza,
  • niewłaściwie dobrane obuwie,
  • niewłaściwa dieta, w tym odwodnienie organizmu.

Nie od dziś wiadomo, że jakiekolwiek problemy zdrowotne lepiej zapobiegać niż leczyć. Właśnie dlatego powinnyśmy skupić się na ograniczeniu niekorzystnych czynników lub zminimalizowaniu ich wpływu, choćby z wykorzystaniem specjalistycznych kosmetyków, które już dziś bez problemu możemy mieć w swojej kosmetyczce.