Dom czysty i przyjazny – odkurzacz do zadań specjalnych

Przez całe życie wykonujemy średnio 500 milionów oddechów – około 18 na minutę. Nie zastanawiamy się nad oddychaniem. Powinniśmy jednak pomyśleć o jakości powietrza, które wdychamy. Nowoczesny, wyjątkowo cichy odkurzacz firmy Electrolux z linii Pure pomoże zadbać o to, by w domu można było odetchnąć pełną piersią.

Szwedzka firma Electrolux od lat konstruuje sprzęt AGD, w tym odkurzacze. Współpracuje z inżynierami i lekarzami, m.in. specjalistami z dziedziny alergologii. Jest organizatorem kampanii edukacyjnej pt. „Oddychaj na zdrowie”, której celem jest propagowanie zdrowego stylu życia. Akcja koncentruje się na powszechnym problemie alergii, informuje, jak sobie z nią radzić i jak ważne podczas terapii jest czyste powietrze.

Środowisko naturalne jest zanieczyszczone. W domu możemy sobie jednak zapewnić zdrową atmosferę, zatroszczyć się o czystość powietrza, zminimalizować ilość kurzu, roztoczy i drobnoustrojów. Pomogą w tym odkurzacze Electrolux, które łączą najwyższą skuteczność odkurzania powierzchni i filtracji. Nowością jest najcichszy odkurzacz marki Electrolux Pure D8.2 Silence, wyposażony w wiele nowoczesnych funkcji, dzięki którym odkurzanie jest intuicyjne, ergonomiczne, oszczędne i bardzo ciche.

Gdzie się kryje kurz? Odkurzacz Electrolux dotrze wszędzie

Kurz to szary pył, który pokrywa powierzchnie wokół nas. Osiada na podłogach, ścianach i meblach. W jego skład wchodzi wiele różnych substancji, m.in. sproszkowany piasek, suchy naskórek, włosy i włókna ubrań, drobniutkie cząsteczki zanieczyszczeń chemicznych. Część jego składników dostaje się do naszych domów przez szczeliny w oknach, kominy i kanały wentylacyjne. Resztę wnosimy na butach i ubraniach.

Nowy odkurzacz Electrolux Pure D8.2 Silence dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii zmienia uciążliwy hałas, towarzyszący sprzątaniu, w relaksujący szum. To mały odkurzacz o dużej mocy, który wyposażony jest w filtr antyalergiczny zapewniający czystsze powietrze. Urządzenie jest zwinne i łatwo nim manewrować – ma dobrze wyważony uchwyt, duże koła pokryte gumą oraz 12-metrowy zasięg.

Pure D8.2 Silence dociera do najmniejszych zakamarków pokrytych kurzem. Sprzątanie z nim daje poczucie komfortu.

Co ważne, odkurzacz Pure D8.2 Silence w 55 proc. został wykonany z materiałów pozyskanych z recyclingu. To wysokiej jakości urządzenie przyjazne środowisku.

Idealna czystość – przy odkurzaczu Electrolux pyłki i alergeny są bez szans

Odkurzacze z linii Pure zostały tak skonstruowane, by bezszelestnie i z dużą wydajnością pomagać w pozbywaniu się kurzu z naszego najbliższego otoczenia. Regularne sprzątanie nigdy nie było tak łatwe jak z Pure D8.2 Silence.

Ten mały odkurzacz jest m.in. wyposażony w zmywalny filtr wylotowy Allergy Plus®, który skutecznie pochłania kurz, roztocza, pyłki i alergeny unoszące się w niewidoczny sposób w powietrzu. Filtr ten w ok. 99,99 proc. oczyszcza powietrze, które podczas sprzątania wydostaje się z odkurzacza, ograniczając tym samym obecność alergenów.

Dzięki zastosowaniu w odkurzaczach Electrolux worków s-bag® wydajność odkurzania i siła ssąca urządzenia rosną o ok. 60 proc.

Moc po twojej stronie z odkurzaczem Pure D8.2 Silence

Technologia SmartMode automatycznie wykrywa rodzaj podłogi i dostosowuje do niej moc odkurzacza. Dzięki temu swobodnie i dokładnie można odkurzać dywany, twarde podłogi i miękkie meble tapicerowane, bez konieczności zmiany ustawień. Ten odkurzacz pochłania z równą, dużą skutecznością zarówno pył, jak i większe cząsteczki zabrudzeń.

Odkurzacz Pure D8.2 Silence wyposażono w nową ssawkę OneGo Power Clean powierzchni, z opcją zmiany ustawień, która doskonale zbiera wszystkie cząsteczki, niezależnie od rodzaju podłogi.

Nowoczesna technologia zastosowana w odkurzaczach Pure D8.2 Silence sprawia, że są ciche i wysoce wydajne. Odkurzacz tego typu pracuje tak bezszelestnie – zaledwie 57 decybeli – że można odkurzać bez obaw, że obudzi się dziecko śpiące w tym samym pokoju.

Z badań przeprowadzonych na zlecenie firmy Electrolux wynika, że zdecydowana większość respondentów, bo aż 81 procent, twierdzi, że przebywanie w czystym domu daje poczucie szczęścia, 85 proc. dobrze odpoczywa w takim otoczeniu, a 76 proc. lepiej śpi. Lekkie, poręczne odkurzacze pomagają zadbać o nasze codzienne dobre samopoczucie.