Idealnie gładkie ciało na lato? Tylko z depilacją laserową! Sprawdź, jak wygląda zabieg, ile kosztuje i czy boli!

Marzysz o idealnie gładkiej skórze? Masz już dość bolesnych depilacji woskiem i wiecznie odrastających włosków? Skorzystaj z trwałej depilacji, jaką jest depilacja laserowa! To najlepszy sposób na to,  by raz na zawsze pożegnać się z niechcianym owłosieniem i zyskać permanentnie gładkie ciało. Sprawdź, w których salonach jest profesjonalnie wykonywana depilacja laserowa w Rzeszowie i umów się na konsultację. Zanim jednak to zrobisz, koniecznie przeczytaj nasz poradnik!

Co warto wiedzieć o depilacji laserowej?

Depilacja laserowa często mylona jest z depilacją światłem IPL. To są dwie różne metody, które dają podobne rezultaty. W każdej z nich bowiem dochodzi do uszkodzenia mieszka włosowego, czego efektem jest wypadanie włosków. Jednak w depilacji laserem diodowym, mieszek jest całkowicie niszczony, a w depilacji IPL jedynie uszkadzany. W efekcie po depilacji laserem diodowym włosek nie odrośnie nigdy, a po depilacji IPL po pewnym czasie się zregeneruje. Dlatego też należy wykonywać zabiegi przypominające. W depilacji laserem również się je stosuje, jednak zdecydowanie rzadziej.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg depilacji laserowej nie jest może skomplikowany dla nas, klientów. Osoby wykonujące zabieg muszą jednak posiadać niezbędne doświadczenie i wiedzę w zakresie działania urządzenia, na którym pracują. Ustawienie odpowiedniej mocy lasera ma niezwykle ważne znaczenie. Od niej zależy skuteczność zabiegu oraz jego bezpieczeństwo.

Sam zabieg poprzedza dokładne golenie miejsca poddawanego zabiegowi. Musisz więc przyjść do salonu z idealnie gładką, dokładnie wygoloną partią ciała, którą chcesz poddać depilacji. Laser działa bowiem na włosek od wewnątrz. W trakcie zabiegu kosmetolog przykłada głowicę urządzenia i wciskając guzik, emituje impuls światła. Wiązka lasera pochłaniana jest przez melaninę włosów, przez co dochodzi do zniszczenia mieszka włosowego. Strzały wykonuje się punktowo, przykładając głowicę punkt za punktem na depilowanej powierzchni.

Czy depilacja laserowa jest bolesna?

W trakcie zabiegu wiązka lasera podgrzewa mieszek włosowy. W momencie jej emisji, który trwa ułamki sekundy, możesz odczuwać delikatne mrowienie lub szczypanie. Nie jest to raczej ból, ale delikatny dyskomfort wywołany „spalaniem” włosków w skórze. Jednak im dokładniej wygolisz powierzchnię skóry, tym zabieg staje się mniej odczuwalny. Zdecydowanie jest to metoda uznawana za niemalże bezbolesną, szczególnie w porównaniu z dotychczasowymi depilacjami woskiem czy pastą cukrową.

Jaki jest koszt zabiegu?

Depilacja laserowa musi zostać przeprowadzona w profesjonalnym salonie. Jej koszt nie jest mały, ale z uwagi na trwałe efekty to najlepsza inwestycja. Wykupując pełen pakiet na depilację nóg, musimy przeznaczyć około 1500-2000 złotych, zależnie od wybranego salonu, miast czy też urządzenia.

Pielęgnacja ciała to liczne zabiegi, jakie mu serwujemy w domu oraz w salonach. Napisano już wiele artykułów odnośnie profesjonalnej pielęgnacji. Depilacja laserowa jest jedną z metod, pozwalającą zachować nieskazitelnie gładkie ciało. Skupiając się na depilacji, warto także pamiętać o pielęgnacji dłoni, dlatego odsyłamy Cię również do innego artykułu, w którym dowiesz się jak zadbać o dłonie w najlepszym salonie. Nie zapominaj, że dopiero wtedy, gdy kompleksowo zadbasz o swoją urodę, będziesz cieszyć się perfekcyjnym wyglądem i zachować młodość na długo. Każda wydana złotówka na profesjonalny zabieg w salonie, to inwestycja w Twoje piękno!