Antyrama w każdym rozmiarze to nie problem!

Pasjonujesz się grafiką komputerową? A może każdą wolną chwilę spędzasz na fotografowaniu krajobrazów zapierających dech w piersiach? Jeśli tak, do odpowiedniego wyeksponowania w widocznym miejscu oraz ochrony Twoich prac niezbędne będą antyramy.

Antyrama – niezbędny element ekspozycyjny dla fotografa

Zajmujesz się na co dzień fotografią i z wielką przyjemnością wykonujesz zdjęcia panoramiczne? Jeśli tak, na pewno zdarza Ci się mieć problem ze znalezieniem antyramy w odpowiednim rozmiarze. Czy zdarzyło Ci się, że po wykonaniu wysokiej jakości wydruku w zakładzie poligraficznym, poszedłeś do sklepu, aby znaleźć rozwiązanie pasujące do swojej pracy, jednak szybko okazało się, że ono po prostu nie istnieje? W takiej sytuacji najlepiej zdecydować się na antyramę na zamówienie. Wbrew pozorom, czas oczekiwania na jej wykonanie wcale nie jest tak długi, a mamy pewność, że nasza fotografia jest idealnie wyeksponowana. Antyrama na wymiar sprawdzi się również wtedy, gdy organizujesz swój wernisaż lub prezentujesz szerszemu gronu odbiorców swoje prace. W takich sytuacjach najlepiej prezentują się antyramy wyposażone w antyrefleksyjne plexi, które jest neutralne pod względem wizualnym i nie zniekształca oglądanego obiektu.

Antyrama jako idealna oprawa amatorskiej fotografii

Jeżeli zajmujesz się fotografią amatorsko i Twoją główną motywacją do pstrykania zdjęć jest płynąca z tego przyjemność, na pewno chcesz swoje najlepsze prace powiesić na ścianie w domu. Wówczas możesz sięgnąć po antyramę, która uchroni zdjęcia przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych lub wilgoci w powietrzu.

Gdy chcesz swoimi pracami przyozdobić domowe wnętrze lub zrobić wyjątkowy prezent z okazji nadchodzących świąt i podarować wykonaną przez siebie fotografię, zdecydowanie powinieneś rozważyć zakup antyramy.

Antyrama jako element chroniący niesamowite projekty graficzne

Antyrama sprawdza się również wtedy, gdy pasjonujesz się grafiką komputerową i chcesz w ten sposób upiększyć domowe wnętrze. Niezależnie od tego, czy sam projektujesz, czy tylko znalazłeś w sieci interesującą grafikę, dzieło musisz ostatecznie jakoś oprawić. Antyrama wydaje się pod tym kątem najsensowniejszym wyborem. Pamiętaj jednak, że nietypowe wymiary, na przykład wielkie panoramiczne grafiki przedstawiające krajobrazy lub widoki miast, wymagają wykonania antyrama na zamówienie.

Jeżeli jesteś zawodowym grafikiem, tym bardziej – wcześniej czy później – napotkasz na problem braku odpowiedniej oprawy dla swoich prac. Wynika to z faktu, że większość antyram dostępnych w marketach budowlanych czy sklepach z wyposażeniem wnętrz jest produkowanych wyłącznie w kilku podstawowych wymiarach. Pomijana jest cała gama rozpiętości prac. Może okazać się to szczególnie problematyczne, gdy tworzysz pionową, wertykalną grafikę o wydłużonym kształcie, odbiegającą od klasycznych, spotykanych w sklepach, rozmiarów. Niestandardowy format będzie wymagać antyramy wykonanej na zamówienie. Bez wątpienia taka oprawa będzie też prezentować się zdecydowanie bardziej wyjątkowo. W zależności od preferencji, grafiki możesz wieszać bezpośrednio na ścianie (pojedynczo lub w większych skupiskach tworzących kompozycję) lub też ustawiać je na szynie galeryjnej. Ten ostatni, bardzo modny, sposób wprowadza do wnętrza odrobinę artyzmu.