złote monety

złote monety

Bulionowe monety ze złota są bardziej mobilną i łatwiejszą w obrocie alternatywą dla sztabek. Ich mniejsza waga pozwala zdywersyfikować majątek i podzielić zasoby na zbywalne części, które w razie potrzeby możemy łatwo spieniężyć. W sytuacjach, kiedy chcemy zbyć monetę z pomocą przychodzi nam skup złotych monet.

Inwestycja w czyste złoto

Decydując się na lokowanie zasobów w monety bulionowe, kupujemy kruszec bez całej otoczki numizmatycznej. Rzeczą naturalną jest, że nawet monety, których jedyna wartość zawiera się w cenie złota, z czasem nabywają także wartości historycznej. Wśród tych najbardziej znanych i rozpoznawalnych na całym świecie należy wymienić chociażby Wiedeńskich Filharmoników, Australijskiego Kangura, kanadyjski Liść Klonowy czy Amerykański Orzeł. te popularne, złote monety można praktycznie od ręki sprzedać w dowolnej części świata. Żaden Skup złotych monet nie odmówi ich nabycia.

Złote monety inwestycyjne

W większości przypadków złote monety bulionowe są droższe niż sztabki złota. Wynika to przede wszystkim z ich estetyki. Moneta ma dwie strony awers i rewers. Awers lico część monety, obejmujące informacje prawnie, portret i imię panującego, nominał i kraj pochodzenia. Rewers to artystyczna strona monety zawierająca elementy graficzne.

Wartość monet w skupie

Powszechną praktyką jest, że skupy złotych monet za monety piękne, te z rzadszych roczników i idealnie zachowane są skłonne zapłacić więcej niż za okazy w gorszym stanie.

Ceny kruszców szlachetnych, w tym również złota dynamicznie zmieniają się na notowaniach giełd metali. Szczególnie ostatnie wydarzenia, w tym wojna na Ukrainie, znacząco wpłynęły na wahania cen zarówno samego kruszcu, jak i akcji giełdowych spółek wydobywających złoto.