Zegarek — modne uzupełnienie stylizacji

Sposób w jaki jesteśmy postrzegani przez otoczenie ma ogromny wpływ na jakość naszego życia. Na budowanie naszego wizerunku oddziałuje wiele czynników, jednak bez wątpienia jednym z najważniejszych z nich jest nasz ubiór. Odpowiednio dobrana stylizacja sprawi, że ludzie będą do ciebie bardziej przychylnie nastawieni i będą cię korzystniej oceniać. Dobór kreacji jednak nie zawsze jest łatwy — trendy nieustannie się zmieniają, a podążanie za nimi wymaga dużego wysiłku i może przyprawić o zawrót głowy. Są jednak pewne sprawdzone metody, które podniosą rangę naszej stylizacji niemal w każdych okolicznościach.

Ponadczasowe rozwiązanie

Piękna biżuteria taka jak na przykład zegarek zwykle cechuje się ponadczasowością i niezależnością od panujących w danej chwili trendów. Akcesoria, które wyglądały doskonale dekadę lub dwie temu, dziś zwykle wciąż zachowują swój niezwykły urok.

 

Ponadto jest ona bardzo uniwersalna — zazwyczaj prezentuje się równie dobrze przy eleganckich i wytwornych strojach, jak i bardziej codziennych stylizacjach. Dzięki temu pięknie prezentujący się zegarek to pewny i prosty sposób na dodanie klasy i uroku niemal każdej kreacji.

Jak moda wpływa na nasze życie?

Najbardziej oczywisty wpływ stylizacji na nasze postrzeganie ma miejsce w przypadku kiedy poznajemy nową osobę — w dużym stopniu to właśnie nasz ubiór będzie odpowiadać za pierwsze wrażenie, które zrobimy. A do tego, że pierwsze wrażenie jest niezwykle istotne w budowaniu kontaktów, chyba nikogo nie trzeba przekonywać.

 

Nie należy jednak bagatelizować tego, jak odzież wpływa na nasze postrzeganie przez osoby, które dobrze znamy. Elegancki idealnie dopasowany strój założony do pracy sprawi, że twoi współpracownicy spojrzą na ciebie z zupełnie innej strony. Wybierasz się na rozmowę ze swoim przełożonym na temat długo wyczekiwanego awansu? A może idziesz na spotkanie z ważnym klientem? Odpowiednio dobrana stylizacja da ci przewagę umiejscawiając cię w znacznie lepszej pozycji do negocjacji.

Liczą się detale

Kluczowe jest jednak zrozumienie tego, że samo założenie na siebie garnituru nie wystarczy, aby być postrzeganym jako człowiek pełen klasy. Takie stroje zakłada na siebie codziennie miliony osób — jeśli chcesz zyskać przewagę musisz się wyróżnić. Dlatego tak ważne jest przykładanie uwagi do nawet drobnych szczegółów. To pozorne drobiazgi takie jak zegarek zadecydują o sukcesie lub porażce twojej stylizacji. Dbałość o detale daje wyraz twojemu perfekcjonizmowi, nieszablonowości, a także jest przejawem dobrego gustu — który szef nie chciałby mieć takiego pracownika?

Do pracy i na spacer do parku

Zegarek i elegancki strój to częste połączenie, jednak spisuje się on równie dobrze także w codziennych stylizacjach odpowiednich do spaceru po starówce lub szybkiego wypadu na miasto ze znajomymi. Biżuteria jest towarzyszem, z którym nie musisz rozstawać się ani na chwilę, chociaż oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby posiadać kilka zegarków na różne okazje.