Zalety palet plastikowych H1

schoeller - palety (2).jpg

Palety plastikowe H1 cieszą się dużym zainteresowaniem wśród właścicieli firm z różnych branż. Jest to spowodowane bardzo dużą ilością zalet, jakie posiadają palety H1. Co więcej, te produkty mają naprawdę niską wagę w porównaniu do tego, ile towaru mogą pomieścić. W tym artykule przedstawimy opis oraz zastosowanie i zalety palet plastikowych H1.

W jakiej branży mają zastosowanie plastikowe palety H1?

Palety higieniczne H1 są wykonane z plastiku i najczęściej są użytkowane przez pracowników branż spożywczych. Dzieje się tak, ponieważ palety H1 spełniają bardzo wysokie standardy pod względem higieny, co wiąże się z możliwością stosowania ich w przewożeniu i przetrzymywaniu artykułów spożywczych. Mowa tutaj nie tylko o owocach i warzywach, ale nawet o wędlinach oraz mięsach różnego typu. Trzeba jednak podkreślić, że do przewożenia i przechowywania mięs potrzebne są dodatkowe materiały, poza samą paletą. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że palety H1 są również często używane do przewożenia produktów związanych z przemysłem kosmetycznym oraz farmaceutycznym.

Paleta H1 – specyfika plastikowego produktu

Paleta higieniczna H1 jest wykonywana z bardzo wysokiej jakości materiału plastikowego, a jednocześnie jest ona bardzo lekka, co jest jej dużą zaletą. Warto również podkreślić, że palety są w stanie wytrzymać ekstremalnie niskie i wysokie temperatury. Mowa tutaj o wytrzymałości od od minus czterdziestu stopni Celsjusza do aż siedemdziesięciu stopni Celsjusza na plusie. Kolejną specyficzną cechą palet H1 jest fakt, że mają one specjalne otwory, które umożliwiają przyczepienie palety do wózka widłowego w dowolnym momencie. Palety plastikowe h1 są na rynku dostępne zazwyczaj w dwóch wersjach kolorystycznych – szarej oraz żółtej.

Zalety palet plastikowych H1

Palety plastikowe H1 mają wiele zalet, co decyduje o popularności tych produktów. Pierwszą korzyścią jest fakt, że palety są wykonane z plastiku, co umożliwia łatwe czyszczenie pojemników. Kolejną ważną zaletą jest to, że palety H1 są stosunkowo lekkie w porównaniu do obciążenia, jakie mogą udźwignąć. Opisywane pojemniki mają również bardzo wysoki standard higieniczny, co umożliwia przewożenie w nich produktów spożywczych różnego typu. Teraz już wiesz, jakie zalety mają palety plastikowe H1 używane w wielu branżach.