Odmładzanie skóry prądem RF

Odmładzanie skóry prądem RF

Skóra wraz z wiekiem traci na swojej elastyczności, co jest całkowicie naturalnym procesem, ale u każdej z osób może przebiegać to nieco inaczej, a na to wpływ mają już bardzo różnorodne czynniki. Jednak pogorszenie się jędrności skóry powoduje powstawanie zmarszczek. Proces ten można spowolnić za pomocą zabiegów medycyny estetycznej.

Włókna kolagenowe w skórze

Za jędrność i sprężystość skóry odpowiadają między innymi włókna kolagenowe oraz elastyna, ale niestety wraz z wiekiem zmniejsza się ich ilość w skórze, co właśnie objawia się wiotczejącą skórą i pojawiającymi się pierwszymi zmarszczkami. U jednych osób procesy te zaczną zachodzić nieco wcześniej, a u innych później, co związane jest przede wszystkim z genetyką, a także trybem życia, jaki prowadzimy.

Utrata kolagenu i elastyny w skórze może być związana z działaniem hormonów, a także być spowodowana niewłaściwym trybem życia, np. nieodpowiednią dietą, paleniem czy nadużywaniem używek. Stosowanie preparatów kosmetycznych nie jeszcze szczególnie skuteczne – lepsze i trwalsze efekty dają zabiegi medycyny estetycznej.

Zabiegi odmładzania skóry

Gabinety medycyny estetycznej oferują wiele różnych rodzajów zabiegów, które przyczyniają się do poprawienia jędrności skóry, co wpływa na jej wygląd i spowalnia procesy starzenia się, o czym można dowiedzieć się na stronie https://shar-pol.pl/produkt/morpheus8-pro/.

Zabiegi w gabinetach odnowy biologicznej mogą być mniej i bardziej inwazyjne oraz przynosić mniej i bardziej trwałe efekty – zawsze jednak wpływają na poprawę kondycji skóry i spowolnienie oznak starzenia.

Odmładzanie skóry za pomocą prądu RF

Zabiegi medycyny estetycznej przeprowadzane z wykorzystaniem prądu RF mogą być mniej lub bardziej inwazyjne – wszystko zależy od indywidualnych oczekiwań każdego klienta.

Prąd RF działa na włókna kolagenowe, dzięki czemu są one stymulowane do ponownego wzrostu. Efektem zabiegów jest bardziej jędrna i nawilżona skóra, a zmarszczki mniej widoczne, tym samym opóźnia się starzenie się skóry. Więcej informacji na stronie https://shar-pol.pl/produkt/morpheus8-pro/