Proces starzenia skóry polega na utracie wody oraz kolagenu i elastyny odpowiadających za jej jędrność i sprężystość. Utrata tych składników sprzyja powstawaniu zmarszczek. Starzejąca się skóra ma coraz mniejszą zdolność do regeneracji, traci elastyczność a warstwa hydrolipidowa, która odpowiada za ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, z czasem robi się coraz cieńsza.

Jak odmłodzić swoją skórę?

Jest wiele sposobów na zredukowanie objawów starzenia się skóry. Jedną ze sprawdzonych i skutecznych metod, dających szybki efekt są zabiegi z wykorzystaniem urządzeń RF.

Urządzeń, które emitują fale radiowe używa się do zabiegów liftingujących, redukujących tkankę tłuszczową, przebarwienia, zmarszczki czy cellulit. Zabiegi z wykorzystaniem radiofrekwencji są nieinwazyjne i bezbolesne, dzięki czemu zyskały miano liftingu bez skalpela.

Zabiegi radiofrekwencji

Fale radiowe w kosmetyce używane są w zabiegach redukujących procesy starzenia, jak również zapobiegawczo. Wiotczenie skóry, pojawiające się zmarszczki czy worki pod oczami to raczej niepożądane następstwa upływającego czasu. Chcąc zapobiec lub zniwelować te objawy warto poddać się zabiegom radiofrekwencji.

Urządzenie RF może być używane w gabinecie kosmetycznym jak również podczas zabiegów domowych. Regularne poddawanie się działaniu fal radiowych na skórę może przynosić świetne efekty. Fale radiowe działają na włókna kolagenowe, rozgrzewając je i wywołując napięcie, co prowadzi do osiągnięcia efektu jędrnej i sprężystej skóry.

Jak dbać o starzejącą się skórę?

Aby skóra jak najdłużej była jędrna i elastyczna warto dbać o nią każdego dnia — przede wszystkim dostarczając niezbędne składniki odżywcze i zapewniając odpowiednie nawodnienie. Tak zadbana skóra łatwiej podda się działaniu zabiegów i odwdzięczy pięknym wyglądem.

Nieinwazyjnym zabiegom odmładzającym skórę z wykorzystaniem urządzeń RF można poddać się w gabinecie kosmetycznym, albo wprowadzić je do swojej domowej rutyny. Na rynku mamy spory wybór różnego rodzaju masażerów do szybkiej odnowy skóry. Warto zapoznać się z ofertą, by znaleźć odpowiednie urządzenie RF, które odpowie naszym potrzebom. Warto dbać o skórę na różne sposoby. Bezinwazyjne zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych są jednym z nich.