4 błędy popełniane przy wykonywaniu paznokci żelowych

nailscompany.eu nails (9) .jpg

Perfekcyjny efekt stylizacji paznokci osiąga się tylko przy jej starannym wykonaniu. W przypadku stosowania żelu do paznokci trzeba wystrzegać się popełniania czterech podstawowych błędów, które wciąż są powielane dość często.

1 – brak przygotowania płytki paznokcia

Błąd kardynalny, przez który o dobrym wyglądzie paznokci nawet nie ma mowy. Zanim płytka zostanie pokryta żelem do paznokci, trzeba zająć się nią tak, jak robi się to w przypadku każdego innego manicure’u.

Paznokcie muszą zostać skrócone, wyrównane i opiłowane. Występujące wokół nich skórki mogą wymagać przycięcia albo przynajmniej odsunięcia. Płytkę trzeba też delikatnie spiłować z grubości.

2 – zalanie skórek żelem

Nowoczesne żele do paznokci mają lepszą konsystencję niżeli te używane w dawnych czasach, ale mimo tego wciąż potrafią spłynąć z powierzchni paznokcia i przedostać się na skórki.

Zalanie skórek żelem, nawet minimalną jego ilością, jest absolutnie zabronione. Aby tego uniknąć, żel należy nakładać w najmniejszych możliwych ilościach i zawsze robić to przy pomocy dobrze ściętego pędzelka, pozwalającego na precyzyjną aplikację produktu.

3 – obecność pęcherzyków powietrza

Pośpiech zazwyczaj jest złym doradcą, bo to często przez niego stylistki zbyt energicznie mieszają zawartość kolejnych buteleczek i w ten sposób zupełnie nieświadomie wprowadzają do nich powietrze. Efekt jest taki, że wraz z żelem do paznokci dochodzi do przeniesienia na płytkę pęcherzyków powietrza.

Żelu budującego w rzeczywistości w ogóle nie powinno się mieszać. Jeżeli natomiast chce się pomieszać zawartość produktu kolorowego, należy to zrobić ostrożnie i delikatnie, spokojnymi ruchami, które pomogą uniknąć wtłoczenia powietrza bezpośrednio do butelki.

4 – nieprawidłowe usuwanie stylizacji

Najpoważniejszym w skutkach błędem będzie jednak niewłaściwe usunięcie manicure’u. Żele do paznokci nigdy nie powinny być zrywane. Jeżeli oderwie się je samodzielnie ręcznie, istnieje spore ryzyko, że wraz z nimi oderwie się fragment paznokcia.

Masę żelową usuwa się zawsze przy pomocy specjalistycznych produktów, które delikatnie ją rozpuszczają i pomagają oddzielić ją od warstwy paznokcia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie żele do paznokci.